• Жіночий одяг
  Ваші улюблені моделі, Ваші улюблені бренди
  Перейти

Як доглядати за вашим тактичним ножем

Як треба чистити тактичний ніж - 2 Вам не потрібно чистити свій тактичний ніж щодня, але, як і більшість іншого спорядження, вам потрібно чистити його після кожного використання та робити невелике технічне обслуговування кожні кілька місяців, якщо ви ними не користувались. Бруд і пил, застряглі в шарнірі та замках складаного ножа, можуть перешкодити йому правильно відкриватися чи закриватися, або блокуватися у відкритому чи закритому положенні. Сміття на складному або закріпленому лезі ножа може призвести до корозії, іржі та пошкоджень, що погіршує його міцність та надійність.

ЯК ТРЕБА ЧИСТИТИ ТАКТИЧНИЙ НІЖ

Як треба чистити тактичний ніж - 4 Чистка тактичного ножа зачасту означає, що вам не доведеться виколупувати бруд або відмивати іржу. Візьміть ці матеріали для чищення ножа після того, як ви використовували його за польових умов, на полігоні, або вдома:

 • Стиснуте повітря
 • Ватні палички
 • Змащення
 • Ізоляційна стрічка
 • М'яке мило
 • Спирт для витирання
 • Засіб для видалення іржі
 • Губка
 • Зубна щітка
 • Рушник
 • Тепла вода
 • Білий оцет, сода або лимонний сік і сіль від іржі

Як треба чистити тактичний ніж - 3Використовуйте розчинники для чищення у крайніх випадках та лише тоді, коли вам це дійсно потрібно, та старайтесь уникати розчинників, виготовлених з хлором, які можуть прискорити корозію. Хороші альтернативи мають у вмісті ацетон та розчинники фарби.

Порада професіонала: якщо ви використовуєте миючий розчинник, прочитайте етикетку, щоб переконатися, що він також не пошкодить матеріали на рукоятці тактичного ножа.

ЯК ЧИСТИЙ СКЛАДНИЙ ТАКТИЧНИЙ НІЖ

Сильно забруднені ножі (читайте: ніж, який ви взяли для мисливства та не чистили протягом тижня) вимагає більш глибокого очищення, ніж ті, якими ви користувалися лише зрідка вдома, або в надзвичайних ситуаціях.

Примітка: Цей посібник передбачає, що ви залишаєте ніж у зібраному вигляді. Щоб отримати справжню глибоку чистку на складаному ножі, можливо, доведеться його ретельно розібрати та протерти.

Як треба чистити тактичний ніж - 1Перш ніж розпочати чищення складаного ножа, скотчем закрийте край леза (кромку). Ваші руки та ваш ніж стануть слизькими, тому ця невелика техніка безпеки може суттєво допомогти вам уникнути нещасного випадку.

 1. Використовуйте стиснене повітря для видування бруду та сміття з складаного ножа, звертаючи особливу увагу на шарнір та замки.
 2. Вимийте лезо та ручку губкою, змоченою у гарячій мильній воді. Ретельно промийте та повторіть, якщо потрібно.
 3. Почистіть всередині руків'я та запірні механізми чистою зубною щіткою, змоченою в теплій мильній воді. Промийте під проточною водою з помірним тиском.
 4. Ватним тампоном протріть внутрішню сторону ручки, повороту та замків. Під час змащування рухайте лезом під різними кутами. Будьте обережні, оскільки волокна ватного тампона можуть зачепитися за пружини та від’єднати їх. Якщо це трапиться, вам доведеться розібрати ніж, щоб знову вірно його зібрати, а ще шукати ту саму пружину.
 5. Занурте ватний тампон в спирт або розчинник для чищення, якщо всередині руків'я чи запірних механізмів все ще є бруд. Проведіть паличкою навколо леза, коли воно під різними кутами, щоб не пропустити жодного бруду.
 6. Використовуйте стиснене повітря для просушування внутрішніх механізмів.
 7. Зачекайте, поки ніж повністю висохне, перед змащуванням. Навіть якщо ви використовуєте стиснене повітря, вам слід почекати принаймні 30 хвилин, перш ніж змащувати тактичний ніж остаточно.

ЯК ДОГЛЯДАТИ ТАКТИЧНИЙ НІЖ із фіксованим лезом

 1. Обклейте край леза малярським скотчем. Ви можете почистити край окремо, коли ручка суха і її легко утримувати.
 2. За допомогою м’якої губки, змоченої у гарячій воді, очистіть верх клинка та рукоятку. Ви також можете замочити лезо в гарячій мильній воді. Слідкуйте, щоб руків'я не потрапляло у воду, якщо матеріали пористі та не люблять зайву вологу, такі як дерево.
 3. Якщо ви все ще бачите накопичений бруд, видаліть його за допомогою зубної щітки.
 4. Висушіть лезо чи протріть його чистим рушником, або тканиною.

ЯК ОЧИСТИТИ ІРЖУ З МЕТАЛУ НОЖА

Якщо ваш ніж заіржавів, для його видалення використовуйте білий оцет, соду або лимонний сік.

Білий оцет: оберніть іржаву ділянку тканиною, змоченою білим оцтом на ніч, або замочіть метал у чашці, БЕЗ руків'я, якщо воно пористе. Протріть плями іржі щіткою з м’якою щетиною.
Харчова сода: Зробіть пасту з харчової соди та води. Нанесіть пасту на іржаві ділянки і дайте їй постояти кілька годин. За допомогою зубної щітки відполіруйте її. Потім почистіть, як описано вище.
Лимонний сік і сіль: Змішайте лимонний сік і сіль, а потім оберніть іржаві ділянки тканиною, змоченою сумішшю. Ви також можете занурити лезо в суміш. Витримати протягом декількох годин, а потім очистити іржу щіткою з м’якою щетиною.

ПРОФЕСІЙНІ ПОРАДИ ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ ВАШОГО ТАКТИЧНОГО НОЖУ В ГАРНОМУ СТАНІ

 • Не зберігайте свій тактичний ніж у піхвах, які дозволяють накопичування вологи (навіть у пустелі) і можуть спричинити пошкодження і іржу.
 • Очищайте ніж після кожного використання та робіть йому легкі чистки кожні кілька місяців, якщо давно не користувались ним.
 • Дайте ножу висохнути на повітрі після обслуговування. Якщо ви можете залишити його на ніч у відкритому стані, так і зробіть.
 • Завжди змащуйте ніж після очищення. Використовуйте полегшену формулу змащення та застосовуйте її до всіх рухомих частин. Нанесіть тонкий шар на поверхню леза, щоб запобігти окисленню та корозії.
 • Чистка тактичного ножа - єдиний спосіб захистити свої інвестиції у якісний коштовний ніж, незалежно від того, використовуєте ви його щодня або лише зрідка.
←  Особливості прихованого носіння зброї взимку Як ноcити різні типи кобур  →
Залишити коментар

Ще не має коментарів.

captcha