• Жіночий одяг
  Ваші улюблені моделі, Ваші улюблені бренди
  Перейти

Як обрати тактичний ніж

Як обрати тактичний ніж

Як обрати тактичний ніж

Обираючи тактичний ніж, важливо враховувати найпоширеніші випадки використання, з якими ви зіткнетеся. Майже будь-який клинок може служити в ситуації самозахисту, тому зосередьтеся на діяльності, яку ви збираєтеся регулярно виконувати. Оскільки на вибір так багато варіантів, ви маєте змогу обрати найкращий дизайн та матеріали під свої потреби, з яких тільки можна обрати ідеальний тактичний ніж. 

Щоденні ножі (EDC)

Повсякденні ножі для перенесення легкі, ергономічні та їх легко взяти з собою куди завгодно. Вони, як правило, складаються, щоб заощадити простір, і оснащені кишеньковими затискачами, щоб спростити їх перенесення.

Ножі для виживання

Якщо ви проводите багато часу на свіжому повітрі або хочете бути готовими до будь-якої ситуації, ножі для виживання - це чудовий вибір. Зазвичай виготовляються з фіксованим лезом для максимальної міцності, ножі для виживання часто мають зубці (серейтор), призначені для розриву тканини чи мотузки, а також інших волокнистих матеріалів. 

Як обрати тактичний ніж 2

Службові ножі

Зубчастий серейторний ніж - хороший варіант для поліцейських та військовослужбовців, оскільки вони, як правило, довше залишаються гострішими. Хороший ніж протистоїть корозії та швидко розкривається. 

Мисливські ножі

Мисливський ніж багато в чому залежить від дичини, на яку полюють. Дрібним тваринам може знадобитися менший, гостріший клинок, тоді як для більшої дичини потрібна жорстка кромка.

Універсальні ножі

Універсальний ніж загального користування може зробити все, але в той же час небагато. Він повинен добре різати і витримувати часте тривале використання. Шукайте ніж з корозійно-стійким лезом.

Тип кромки леза

Визначившись із тим, для чого вам потрібен ніж, наступним кроком буде вибір типу леза. Існує два типи: звичайне та комбіноване. Кожен тип має певні переваги, які краще підходять для конкретних потреб різання.

 •  а) Комбіновані ножі

Як обрати тактичний ніж

Комбіновані кромкові ножі мають зубці (пилкоподібні, серейтор) на одній половині леза і звичайний край на іншій половині. Комбінована кромка дає можливість класичного і незвичного використання. Цей тип кромки прекрасно підходить для виживання та полювання, оскільки зубці серейтора легко прорізають кущі та дичину. 

 • б) Звичайний клинок

Не має зубців. Його прямий, гострий край призначений для точного та ефективного різання м’яких поверхонь. Цей ніж часто використовується як робочий , оскільки він швидко загострюється і протистоїть корозії. 

Фіксовані та складані ножі

Як обрати тактичний ніж, складаний чи фіксований

Іншим важливим аспектом, який слід враховувати при виборі тактичного ножа, є вибір між фіксованим або складаним лезом. Як і звичайна та комбінована кромка, фіксовані та складані леза мають різні переваги для різних ситуацій. 

 • а) Ножі з фіксованим лезом

Фіксовані леза міцніші за складані. Зазвичай вони більші за складане лезо, міцно побудовані, їх легко мити та швидко вихоплювати. Їх розмір і міцність перешкоджають швидкому ламанню. Ножі з фіксованим лезом особливо добрі для роботи, виживання та полювання завдяки своїй надійності.

 • б) Складані ножі 

Складане лезо складається в руків'я ножа. Як результат, такі ножі компактні та легші в перенесенні. Завдяки цьому, складані ножі популярні серед EDC, комунальних службовців, поліцейських та військових.

Типи леза

Призначення, типи кромки та фіксовані / складані леза - дуже загальні міркування при виборі ножа. Натомість типи леза спеціально розроблені для різних типів завдань. Обраний вами тип леза повинен (як і всі інші аспекти ножа) базуватися на тому, для чого ви плануєте використовувати ніж.  Як обрати тактичний ніж, тип леза

 • а) Лезо Drop Point

Лезо Drop Point розроблено для чудового балансу та комфортного використання. Їх конструкція дозволяє легко протягнути палець уздовж обуха леза, щоб застосовувати більший натиск для точного рубання чи нарізки. 

 • б) Лезо Clip Point

Лезо типу Clip Point виглядає як стандартне лезо з відсіченою верхньою кромкою. Цей тип леза має високі проколюючі властивості та більший контроль при відрізанні будь-чого. Верхня відсічена частина леза також може бути загострена у додаткове лезо для максимальної ефективності.

 • в) Лезо Straight Back

Пряме лезо ножа, де обух не викривлюється. Ця жорсткість забезпечує більшу площу поверхні по краю. Як результат, подібне лезо має хороші здібності нарізки, гідні можливості проколювання та великий баланс у загальній конструкції.

 • г) Лезо Spear Point 

На лезі ножа Spear Point обух та кромка приходять до кінцевої точки під подібним кутом, що нагадує спис. Цей вид леза не має собі рівних за здатністю пробивати. Кінець у формі списа робить залякуючим та ефективним ніж у якості засобу самозахисту на випадок надзвичайної ситуації.

 • д) Лезо Tanto

Кромка леза Tanto відхиляється до точки обуху у певному місціі. В результаті виходить одна велика кромка і такий собі міні-край прямої кромки, де лезо відхиляється під кутом вгору. Лезо танто - найкращий стиль леза для військових та правоохоронних органів. Кутовий накінечник міцний та добре проколює.

 • ж) Леза Wharncliffe

Лезо wharncliffe складається із абсолютно плоскої ріжучої кромки та обуху, що поступово опускається до кінця леза. Це, по суті, зворотні леза із зворотним боком. Цей тип леза найкращий для точного відрізання. Плоский край забезпечує довгі, плавні зрізи по рівних поверхнях. Як обрати тактичний ніж - 5

 • з) Леза Trailing Point

На лезі ножа Trailing Point ріжучий край вигинається вгору, щоб зустріти обух у точці над руків'ям. Конструкція забезпечує більшу поверхню кромки, що добре підходить для нарізки та зняття шкірки. Ножі Trailing Point також пропонують великі можливості проколювання.

Матеріал леза

Хоча тип леза є хорошим показником того, для чого створений ніж, більш показовою характеристикою є саме матеріал леза. Як і інші якості ножа, слід вибирати матеріал леза, виходячи з того, для чого буде використовуватися сам ніж. Це деякі загальні атрибути леза ножа, на які безпосередньо впливає матеріал. 
Як обрати тактичний ніж, матеріал леза

 1. Міцність леза: здатність леза протистояти руйнуванню
 2. Кромка леза: здатність леза залишатися гострим без необхідності частого загострення.
 3. Корозійна стійкість: здатність леза уникати погіршення властивостей внаслідок вологості, солі або інших хімічних процесів.
 4. Простота загострення: здатність леза загострюватися без особливих труднощів.

Дуже рідко коли ніж виявляє майстерність у всіх цих категоріях. Здебільшого ніж буде неперевершеним лише у одній-двох, оскільки немає матеріалу леза, який реально здатний бути ідеальним.

Більшість лез виготовляються зі сталі через її жорсткість, пластичність та здатність протистояти корозії. Сталь - це залізо-вуглецевий сплав з високою міцністю на розрив і відносно низькою вартістю. Виробники лез часто додають до сталі такі елементи, як ванадій для додаткової міцності або додатковий вуглець для корозійної стійкості. Ось деякі найпоширеніші типи сталі, що містяться в лезах ножів, та їх практичне застосування.

 • Ножі із вуглецевої сталі. Вся сталь складається з заліза та вуглецю, але частина сталі виготовляється з вищим рівнем вуглецю, ніж інші. Ця високовуглецева сталь твердіша і міцніша, ніж типова сталь. Доданий вуглець, як правило, робить сталь більш крихкою, і, як результат, лезо із високовуглецевої сталі може бути схильним до відколів або руйнування. Найпоширеніша високовуглецева сталь 1095, забезпечує чудовий матеріал леза.

 • Сталеві ножі з високим вмістом ванадія. Високо ванадієва сталь міцна як проти елементів руйнувань, так і від ударів. Її жорстка конструкція дуже добре протистоїть корозії та іржі. Ніж потребує мінімального загострення, але коли він стає тьмяним, загострення може бути важчим.

 • Ножі з нержавіючої сталі.Нержавіюча сталь є одним із найбільш часто використовуваних металів у комерційних продуктах. Він дуже добре протистоїть корозії, а мінімальний вміст вуглецю 1,2% робить його надзвичайно міцним

 • Ножі CPM-S30V. CPM-S30V - це гостра,міцна нержавіюча сталь, в якій використовується суміш металів, що забезпечує дуже мілку зернистість. Вона протистоїть корозії так само добре, як і будь-який інший тип нержавіючої сталі, і її порівняно легко загострити, що робить CPM-S30V чудовим вибором для леза ножа.

 • Ножі 420HC. "HC" у "420 HC" означає "високий вміст вуглецю". Зазвичай він вважається найкращим у серії 400 з нержавіючих сплавів. Як і інші високовуглецеві леза, він міцний і стійкий до стирання, хоча і трохи крихкий.

 • Ножі 8CR13. Сталь 8CR13 пропонує аналогічний рівень експлуатаційних якостей, як високоякісні сталі, такі як CPM-154 та LC200N, за більш економічною ціною. Хоча вона не є настільки корозійно стійкою і не настільки твердою, як сталі преміум-класу, рівень її експлуатаційних якостей все ще великий, враховуючи відносну дешевизну.

 • Термопластичні ножі. Це може здатися дивним, але не всі ножі зроблені з металу. Спеціальні пластикові суміші забезпечують чудовий баланс загострення, не турбуючись про іржу та корозію. Гострий термопластичний ніж робить  його надійним, легким інструментом самозахисту. 

  Як обрати тактичний ніж - 4
 • Ножі з інструментальної сталі. Як випливає з назви, інструментальні сталі, як правило, містяться в викрутках, гайкових ключах, молотках тощо. Як і інструменти, леза ножів, виготовлені з інструментальної сталі, дуже тверді і дуже міцні. D2 - найпоширеніша інструментальна сталь, що використовується у виробництві ножів. Вона тримає добре загострену кромку протягом дуже тривалого періоду часу, але загострити його може бути досить складно. Леза ножів з інструментальної сталі довговічні та дуже надійні. 

Матеріал руків'я

Матеріал леза - один з найважливіших аспектів, який слід враховувати при виборі ножа. Матеріал руків'я також важливий, оскільки ваше стискання ножа та сам хват безпосередньо впливають на його ефективність. Ідеальний ніж буде комфортно лежати у вашій руці та буде простим у користуванні залежно від його форми та матеріалу. Ось декілька поширених матеріалів для руків'я та їх визначальні характеристики.  

 • а) Композитний

Композитні руків'я  ножів комфортно лежать у руці та досить міцні, щоб прослужити досить довго. Через велику кількість хімічних речовин та матеріалів, які потенційно можуть знаходитися у матеріалі, композитні ручки дуже універсальні. Zytel, Ultramid та Kraton G - популярні композиційні матеріали, які часто зустрічаються в руків'ях ножів. 

Як обрати тактичний ніж, руків'я

 • б) Алюміній

Алюміній надає ножу міцний, добре складений вид без додаткової ваги більш важчого металу. Це робить ніж таким, який легко носити кожного дня. 

 • в) G10

G10 - це твердий, легкий і міцний склопластиковий ламінат. Він зберігає форму і через відсутність металу не схильний до корозії. 

 • г) Шкіра

Хоча шкіра найчастіше використовується у взутті, деякі руків'я ножів мають її з тієї ж причини, що і черевики та взуття: вона тверда, міцна і з часом дуже гарно зношується. Шкіряні руків'я часто зустрічаються на ножах із фіксованим лезом у військовому стилі.

 • д) Нейлон

Нейлон - один з найпоширеніших матеріалів для руків'я ножів. Міцний, стійкий до дії багатьох хімічних речовин і стійкий до екстремальних температур - він є чудовий, економічно вигідний матеріал для руків'я.

 • ж) Гума

Каучук добре відомий своєю чіпкою текстурою. Саме з цієї причини він використовується в руків'ях ножів - гумові руків'я ножів дуже міцні та зручні для захоплення і точного відрізання.

 • є) Сталь

Леза не завжди є єдиною частиною ножа зі сталі; руків'я ножів іноді мають також сталеву конструкцію. Хоча сталева ручка не забезпечує такого комфорту в руці, як шкіра або гума, великі властивості сталі, що застосовуються в руків'ї - в’язкість, корозійна стійкість і здатність витримувати тривале зношення.

Способи відкриття

Якщо ви обрали складаний ніж, спосіб відкриття - це додатковий аспект, який потребує розгляду. У надзвичайній ситуації швидке відкриття ножа може допомогти зменшити дорогоцінні секунди. Наступні методи відкриття можна знайти практично на будь-якому ножі на ринку; обов’язково виберіть той, що підходить саме вам.  
Як обрати тактичний ніж, відкриття ножа

 • а) Thumb Stud

Thumb Stud - це пін (виступ) на лезі ножа, що знаходиться біля руків'я. Незважаючи на те, що шпильки для великого пальця трохи незвичні, вони, безсумнівно, є швидким, ефективним методом відкриття леза.

 • б) Thumb Hole

Відкрити ніж із отвором для великого пальця трохи простіше, ніж за допомогою шпильки для великого пальця. Отвір у лезі дозволяє використовувати всю вашу подушку великого пальця (або навіть великий і вказівний) для відкриття леза. Використання цілої подушечки великого пальця допомагає розподілити тиск для більш плавного відкриття.

 • в) Flipper

Цей подовжений шмат металу виступає із задньої сторони руків'я, коли лезо закрите. Щоб відкрити ніж, просто натисніть на шпильку вказівним пальцем. Flipper - один з найкращих і найпростіших способів відкриття складаного ножа.

 • г) Nail Nick

Часто зустрічається на менших кишенькових ножах, класичний Nail Nick вимагає використання нігтя для відкриття леза. Якщо нігті у вас короткі, можливо, краще уникати ножа, який відкривається за допомогою нігтя.

Механізми блокування

Після того, як ви відкрили ніж, важливо, щоб він не замикався, коли ви ним користуєтесь. Тактичні ножі виготовляються з різноманітними  механізмами блокування. Ці замки - це функція безпеки, яка забезпечує фіксацію, щоб лезо не замкнулось на пальцях. Лезо зафіксованого складаного ножа залишатиметься розгорнутим лише до тих пір, поки ви не вирішите зафіксувати механізм і закрити його. Ось деякі найпоширеніші типи механізмів блокування на тактичних ножах.  Як обрати тактичний ніж, блокування ножа

 • а) Liner lock

Одним з найпоширеніших і простих у використанні механізмів блокування ножів, Liner lock - це шматок пружнього металу всередині руків'я ножа, що сповзає під нього у відкритому стані, та не дає лезу замикатись. Коли лезо ножа закрите, воно утримує фіксатор вкладиша на місці. Навантаження згину замку, природньо, штовхає його від руків'я під лезо, однак, коли лезо відкривається, підкладка зковзає на своє місце і блокує лезо від закриття. Щоб деактивувати замок, просто відсуньте його від леза у напрямку до руків'я та закрийте лезо. Liner lock вигідні своєю міцною конструкцією. Дуже важко випадково вимкнути фіксатор вкладиша, забезпечуючи закриття леза лише тоді, коли ви хочете, щоб воно закрилося.

 • б) Frame Lock

Frame Lock дуже схожий на Liner lock, та є частиною руків'я - він ковзає на місце під лезом, коли ніж відкривається. Процес замикання замка рами такий же, як замикання вкладиша: просто відсуньте його з місця і закрийте лезо. Як і Liner lock практично неможливо випадково деактивувати Frame Lock.

 • в) Lockback

Lockback - це відкритий шматок металу на хребті тактичного ножа. Насічка на кінці замку (біля руків'я) закріплюється на вирізі, вбудованому в лезо, утримуючи ніж міцно на місці, коли він відкритий. Деактивування замку ножа вимагає двох рук; натиснути на відкриту частину хребта однією рукою, щоб відпустити лезо, а іншою рукою закрийте лезо. Ця вимога до двох рук гарантує, що лезо ножа закриється лише тоді, коли ви навмисно його натискаєте, зберігаючи руки та пальці в безпеці під час користування ножем.

 • г) Button Lock

Як обрати тактичний ніж 3

Button Lock - це, мабуть, найпростіший спосіб закрити ніж. Пружина в руків'ї проходить у кнопку крізь лезо ножа. Натискання кнопки вниз розблоковує лезо, а її відпускання дозволяє пружині взяти верх та заблокувати лезо у відкритому стані. Просто потягніть лезо (утримуючи кнопку натиснутою), щоб закрити ніж. Не допускайте випадкового натискання кнопки під час використання, щоб лезо не пошкодило пальці. 

Як напевно вже стало зрозуміло, тактичні ножі - це дуже різноманітний інструмент. Між типами леза, довжиною леза, матеріалами леза, матеріалами руків'я, механізмами блокування та безліччю інших особливостей потрібно обрати те, чого ви бажаєте. 

←  Як зав'язати шемаг Що таке тактичні рукавички  →
Залишити коментар

Ще не має коментарів.

captcha