7 правил для правильного очищення та зберігання вашого балістичного бронежилету

7 правил для правильного очищення та зберігання вашого балістичного бронежилету

7 правил для правильного очищення та зберігання вашого балістичного бронежилету - 2Ми знаємо, що балістичні жилети рятують життя, і що бронежилети є обов’язковими для будь-якого профільного службовця. Але що потрібно знати, щоб продовжити тривалість життя цього спорядження?

Догляд за бронежилетами не складний, але важливо робити це правильно. Почніть з прочитання інструкцій виробника по догляду, що додається до вашого жилету, де має бути описано, як чистити та зберігати цю броню. Важливо також переконатися, що ваша броня правильно вам підходить.

Ось сім "потрібних" і "не потрібних" засобів для належного очищення та догляду за бронежилетами, щоб якомога довше підтримувати свою балістичну броню у хорошій формі.

1. ПРОЧИТАЙТЕ ІНСТРУКЦІЮ ПО ДОГЛЯДУ

Будемо відвертими - більшість із нас не турбується читанням інструкцій, які додаються до нової покупки. Незалежно від того, чи отримуєте ви інструкції зі своїм жилетом, чи вам доведеться їх завантажувати з інтернету, важливо прочитати їх і слідувати їм, щоб випадково не пошкодити жилет і не анулювати гарантію. Інструкції виробника повинні пояснити, як чистити та зберігати броню.

Дуже важливо, щоб покупці уважно читали інструкції і дотримувались їх, якщо вони дійсно хочуть отримати максимальну вигоду та максимальний захист своїх жилетів на довгі роки.

2. НЕ ТРИМАЙТЕ СВОЮ БРОНЮ У ВОЛОГОМУ СЕРЕДОВИЩІ

М'яка балістична броня може зупинити кулю, але вона не переться в машинці. Як правило, кевларові / арамідні пакети розміщуються всередині водонепроникного чохлу, який потім вставляється у внутрішній або зовнішній жилет. Переконайтесь, що водонепроникне ущільнення не порушено, тоді можете зробити вологе очищення, не пошкоджуючи волокна пакету.

Але пам'ятайте, що занурення у воду щільно сплетеної тканини, як кевлар, розпушить матеріал, спричиняючи його деградацію та руйнування. Коли волокна ослабнуть і відокремляться, ви втратите захист. Плетіння починає розслаблятися, і саме тоді пробивається кулями. Цей матеріал не може виконувати свою роботу, якщо ці волокна занадто розпушились.

Коротше кажучи, миття м’якої броні перетворить її на важку тканину без балістичної користі, тому не кладіть її в пральну машину. Також не чистіть її в хімчистці.

Ви можете прати сам жилет окремо на "делікатному пранні", але повісьте його після, щоб він добряче висох, і не використовуйте пом’якшувач тканини. Спочатку обов’язково видаліть будь-які балістичні панелі з нього, травматичні пластини та можливі реміні і почистіть їх окремо, а броню зберіть лише після того, як плитонос повністю висохне.

3. ОЧИЩУЙТЕ БРОНЮ

«Не періть броню» не означає, що ви не можете її почистити. Як і будь-що інше, що ви носите, ваша броня, природно, поглинає піт і забруднюється, тож її потрібно освіжити. Ви можете зробити це з невеликою кількістю мила та води з чистою тканиною, а потім витерти зайву вологу і повісити, щоб вона висохла.

7 правил для правильного очищення та зберігання вашого балістичного бронежилету - 1

Як часто вам чистите броню, вирішувати лише вам. Якщо холодно, і ви не потієте, ви, швидше за все, зможете користувати її більше часу між миттям, ніж у спітнілі літні місяці.

Обов’язково використовуйте м’який мильний засіб, наприклад господарське мило або дитячі серветки. Уникайте спиртових або відбілюючих серветок, оскільки ці хімічні речовини можуть руйнувати балістичний матеріал.

Уважно оглядайте свою броню на наявність отворів або підтікань, коли ви її витираєте. Якщо зовнішня водонепроникна мембрана порушена, внутрішнє наповнення бронепакету може намокнути та зруйнуватися, втрачаючи свої балістичні захисні властивості.

4. ВІВІШУЙТЕ БРОНЮ, ЩОБ ПРОСУШИТИ

Не кладіть його в пральну машину, не чистіть його в хімчистці та не використовуйте електричну сушарку. Нехай ваш жилет висохне на повітрі природнім чином.

Хоча сертифікаційні тести як NIJ включають екстремальні температурні показники, найкраще зберігати бронежилет у квартирі та в сухому прохолодному місці, щоб продовжити термін його служби.

5. СКРУТІТЬ СВОЮ НОВУ БРОНЮ, ЩОБ ЗБІЛЬШИТИ ЇЇ КОМФОРТ

Хоча це здається суперечливим, але спробуйте обережно скрутити свій новий м’який бронежилет, щоб швидше зробити його зручнішим та дещо м'якшим. Єдиний метод зробити жилет зручнішим - це носити його, як і з шкіряним взуттям

Деякі виробники рекомендують при отриманні нового жилета знімати балістичні панелі з носія, коли вони не використовуються, скручувати їх та закріплювати гумкою. Повторіть процес між використанням два-три рази в кожному напрямку, чергуючи горизонтальне та вертикальне катання, для більш зручної посадки.

7 правил для правильного очищення та зберігання вашого балістичного бронежилету - 3

Будьте обережні, щоб не зминати жилет, коли його скручуєте та розкочуєте.

6. НОСІТЬ СОРОЧКУ ЧИ ФУТБОЛКУ ПІД ВАШИМ ЖИЛЕТОМ

Балістичні жилети створені, щоб захистити вас від куль, але вони не обов'язково мають бути зручними. Основний зовнішній бронежилет, призначений для вашого службового використання, утримує балістичний матеріал вже на відстані від вашої шкіри, але прихований бронежилет вимагає наявності під ним хоч якогось одягу, наприклад футболки, що захищає від вологи, та запобігає появі потертостей на шкірі і мінімізує запах поту на жилеті.

7. ЗБЕРІГАЙТЕ ГАРАНТІЮ ВИРОБНИКА

Ці документи міститимуть важливу інформацію, наприклад сертифікований термін служби, щоб ви знали, коли настав час замінити броню. Взагалі, це має становити п’ять років для м’якої броні та до 10 для твердих пластин. Перевірте свої документи, щоб бути впевненими, оскільки різні виробники можуть пропонувати різні гарантії.

←  Найкращі сонцезахисні окуляри для військових та правоохоронних органів
Залишити коментар

Ще не має коментарів.

captcha