Чому вам краще використовувати гладкоствольну рушницю при захисті дому

Чому вам краще використовувати гладкоствольну рушницю при захисті дому

Чому вам краще використовувати гладкоствольну рушницю при захисті домівки - 1

Усі типи вогнепальної зброї добре підходять для самозахисту в певних ситуаціях і менш ідеальні в інших. Рушниці, зокрема, мають репутацію ідеальної зброї для домашньої оборони, і це, безсумнівно, так, - але вони не настільки досконалі та прості у використанні, як їх іноді зображують.

У цій статті ми описали основні плюси і мінуси рушниць як зброї для домашньої оборони та порівняємо їх із пістолетами та гвинтівками, що використовуються з тією ж метою.

Рушниці за і проти: Дослідження в екстремальних цілях

Чому вам краще використовувати гладкоствольну рушницю при захисті домівки - 2

Взагалі кажучи, рушниці, як правило, дуже добре справляються з певними речами, а досить погано з іншими. Звичайно, маючи достатню практику, ви можете пом'якшити або усунути майже будь-які недоліки вогнепальної зброї - просто знайте, що вам доведеться витратити значний час та сили, щоб опанувати мистецтво тактичної рушниці. На відміну від цього, пістолети та гвинтівки, як правило, легше використовувати для початківців і середніх стрільців, і розрив між їх перевагами та недоліками не настільки великий.

Сильні сторони рушниці

Рушниці мають явні переваги перед пістолетами та гвинтівками в кількох аспектах:

Найвища зупиняюча сила: сильний удар 12-го калібру та кулі; лише найьільші калібри пістолетів та гвинтівок можуть порівнюватись з цим на основі пострілу. Типовий заряд №00 вистрілює дев’ять гранул, кожна з яких вражає ціль приблизно із швидкістю та потужністю пістолетного .32 калібру АСР. Постріл кількома вражаючими елементами різко збільшує ваші шанси потрапити в життєво важливу область, і кожен елемент створює окрему рану. Дуже мало зловмисників залишаються стояти на ногах після одного, доброго пострілу з рушниці 12 калібру, зарядженого оборонними патронами.

Чому вам краще використовувати гладкоствольну рушницю при захисті домівки - 5

Розкид дробі: у Голлівудських фільмах постріли з рушниць виробляють візерунки розміром з баскетбольний м'яч з відстані лише у кілька метрів, а іноді навіть вражають кілька цілей одним пострілом. І правда дроб з дробовика поширюється, і це може бути тактичною перевагою на короткій відстані, але масштаби поширення часто сильно перебільшені. З відстані від п'яти до тридцяти метрів, ви можете очікувати розкид приблизно 2,5см на метр з більшістю набоїв 12 калібру. Отже, на п’ятнадцять метрів розподіл складе близько 38см - приблизно ширина тулуба нападника.

Фактор залякування: Будь-який викладач із самооборони чи співробітник правоохоронних органів, скаже вам, що найбільш ідеальним рішенням є те, при якому зловмисник затримується у вашій домівці з незначним чи навіть взагалі відсутнім опором. Окрім очевидних побоювань щодо безпеки захисника, різниця між ненасильницькою резолюцією та рішенням, коли хтось постраждав або вбитий, - це часто різниця між проведенням кількох годин у поліцейському відділенні проти 18 місяців у судах. Рушниці також мають певний фактор залякування. Деякі дослідження показують, що злочинці здаються або частіше тікають, коли знають, що їхня майбутня жертва має рушницю.

Чому вам краще використовувати гладкоствольну рушницю при захисті домівки - 7

Низьке проникнення: Порівняно з набоями до пістолетів та гвинтівок, гранули з дробовика, як правило, мають меншу проникаючу дію. Незважаючи на те, що вони рухаються швидше, ніж більшість набоїв, вони сферичні на відміну від конічних, що значно зменшує їх здатність проникати. Тим не менше, посилені набої більш ніж здатні пройти крізь стіни вашого будинку і вразити невинних присутніх, тому важливо грамотно обирати свої патрони для самооборони. У ході кількох досліджень було встановлено, що набій №4 є досить потужним, щоб зупинити більшість зловмисників одним пострілом, і в той же час значно менше шансів проникнути через стіну будинку, ніж набої №00.

Переривні перезаряджання: з пістолетами та гвинтівками перезарядка створює момент затримки в обороні - хоч і короткий - коли ви маєте в патроннику лише один набій і готові до стрільби. Деякі такі вогнепальні одиниці мають (можливо, непотрібний) механізм безпеки, що заважає стріляти з пістолета без вставленого магазину, залишаючи вас беззахисними під час перезарядки. Навпаки, рушницю можна дозаряджати, коли у вас є вільна хвилина, не залишаючи зброю в стані не в змозі вистрілити.

Слабкі сторони рушниці

Незважаючи на свої чудові наступальні можливості, рушниці мають деякі суттєві недоліки:

Чому вам краще використовувати гладкоствольну рушницю при захисті домівки - 6

Важко маневрувати в приміщенні: згідно із законодавством, рушниці повинні мати чималу мінімальну довжину ствола, що робить їх набагато важчими у спритному маневруванні в коридорах, чи за кутами. Регулярне тренування з техніки домашньої оборони з довгою рушницею може дещо злагодити цей момент.

Повільна атака кількох цілей: більшість рушниць мають ручне перезаряджання, що призводить до досить великих затримок між пострілами. Це може бути справжньою проблемою, якщо у ваш будинок вторгнуться численні нападники. Ви можете оволодіти мистецтвом стрільби з помпової рушниці дуже швидко і точно, але для цього потрібна значна практика. Як варіант, ви можете подумати про придбання напівавтоматичної рушниці.

Чому вам краще використовувати гладкоствольну рушницю при захисті домівки - 3

Повільне перезаряджання та низька потужність боєприпаса: рушниці зазвичай вимагають заряджання набоїв вручну, по черзі. Це означає, що ви вразливі протягом декількох секунд під час перезарядження. Справжні майстри рушниць можуть перезаряджати моделі, що мають трубчастий підствольний магазин, з дивовижною швидкістю - навіть заряджаючи два-чотири набої одночасно - але ця навичка вимагає багато годин практики та постійного підкріплення. Більше того, великий розмір набоїв для рушниць 12 калібру обмежує кількість набоїів у магазині - зазвичай максимум до семи. З усього сказаного, ці недоліки, хоча і є реальними, зачасту завищені. Самої потужності одного набою рушниці 12 калібру майже завжди достатньо, щоб скинути нападника з ніг, тоді як пістолети та гвинтівки часто вимагають кількох пострілів у ціль. За умови, що ви добре прицілюєтесь (і пришвидшуєте) свої постріли, дуже малоймовірно, що вам потрібно буде перезаряджати рушницю під час ситуації оборони у будинку.

Інші причини вибору в 12-тому калібрі

Підвищення рівня володіння рушницею також має інші, менш очевидні переваги.

Більшість рушниць вимагають більшої спритності, ніж із пістолетами та гвинтівками. Опанування здатності швидко її заряджати, стріляти з неї, влучно прицілюватись навскидку та розряджати її зробить вас набагато швидшими, а одже і може врятувати вам життя. Ці типи швидкості та координації очей і рук добре переносяться і на іншу вогнепальну зброю і можуть бути корисні в безлічі інших ситуацій.

Чому вам краще використовувати гладкоствольну рушницю при захисті домівки - 4

Відмінна помпова рушниця (до прикладу: Турецького виробництва) коштує набагато менше, ніж будь яка інша зброя - іноді на третину дешевше за брендову із світовим ім'ям, та набагато дешевше за нарізну напівавтоматичну у дорослому калібрі. Боєприпаси також, як правило, дешевші, особливо для практичної стрільби. Набої коштують порівняно дешевше з багатьма калібрами до пістолетів і гвинтівок, але на практиці ви, як правило, ще й вистріляєте менше патронів з рушниці, ніж з пістолета або гвинтівки, при цьому також зменшуючи загальну вартість.

Не напівавтоматичні рушниці механічно прості і мають мало рухомих частин, що робить їх легшими для чищення та менш схильними до несправностей. Не забудьте також прочитати основи чищення та обслуговування зброї.

Рушниця - ідеальна зброя для захисту будинку

Вірніше, вони можуть мати достатню практику у цьому питанні. Звичайно, справді ідеальною зброєю для домашньої оборони є та, з якої ви зможете швидко, точно і впевнено стріляти, незалежно від того, чи це рушниця, пістолет чи гвинтівка

←  Як користуватися системою MOLLE. Покрокова інструкція Особливості вибору нарізних та гладкоствольних набоїв. Види та анатомія патронів  →
Залишити коментар

Ще не має коментарів.

captcha