Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту

Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту

Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту Сучасний бронежилет буває самих різних форм. Сучасні захисні жилети можна адаптувати відповідно до вимог практично будь-якого профілю вашої місії. Бронежилет може забезпечити захист від балістичної, холодної або навіть шипованої зброї. Ця стаття висвітлить самі основи розуміння сучасних бронежилетів.

Пластинчасті носії, плитоноси, плитники, плитоноски та плейт керріари

Сам носій тримає броне пластину або м’яку броню (чи у поєднанні), а потім фіксує їх до тіла. Існує незліченна кількість різних варіантів носіїв броні. Саме вони роблять захисний жилет пристосованим.

Пластинчастий носій може бути призначений для утримання передньої, задньої та бічних пластин, а також м'яких балістичних вставок. Вони також можуть бути розроблені для того, щоб мати додаткові кріплення, включаючи захисну м'яку броню для шиї, плечей та паху.

Розмір та спосіб носіння бронежилету

Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту - 2Правильне носіння системи бронезахисту є обов’язковим. Багато людей, які щодня носять броню, навіть не підозрюють, що носять її неправильно, тим самим залишаючи себе вразливим. Верх передньої пластини повинен знаходитися на одній лінії з верхівкою грудини. Коли пластину розташовано таким чином, вона забезпечить найбільше покриття ваших життєво важливих елементів.

Верх задньої пластини повинен бути виставлений приблизно на рівні половини лопаток. Це забезпечує найбільше покриття спереду і ззаду і гарантує, що захищає все, що захищає і передня пластина.Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту - 3

Спочатку бічні пластини можуть здатися вам непотрібними. Однак вони надзвичайно цінні. Вони мають бути якомога вище у вашому плитоносі, не обмежуючи при цьому ваших рухів. Більшість сучасних носіїв мають регульовані бічні кишені. Підніміть висоту бічних підсумків для плит, щоб пластини могли захистити ваші легені.

Що стосується розмірів, то ви захочете придбати носій відповідно до вашого розміру пластини. Якщо ви використовуєте середні пластини (М), обирайте плитонос у тому ж розмірі Медіум. Ви не хочете, щоб під час використання ваші плити стрибали або ковзали всередині плитоносу.

Якщо ви стурбовані тим, що плитоноска занадто вільно або занадто щільно прилягає до вашого тіла, ви завжди можете придбати пояс кумбербенд іншого розміру, звичайно якщо ваш плитонос передбачає це (переважна більшість брендових сучасних бронежилетів це передбачають). Пояс кумербенд забезпечить, щоб сам жилет залишався щільно прилягаючим до вашого тіла.

Типи та стилі плитоносів (бронежилетів)

Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту - 4У наш час на ринку є безліч типів бронежилетів. Ринок настільки заповнений тактичним спорядженням, що може бути важко визначити тип системи плитоносу, яка відповідає вашим потребам у місії.

Прихований тип

Ці носії роблять мінімально об'ємними та легкими, але із урахуванням, щоб виконати роботу: вони тримають броню максимум біля тіла. Однак це не означає, що вони низької якості.

Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту - 5Їх часто використовують у двох різних ситуаціях. Коли вони призначені для прихованого носіння, вони будуються з низьким профілем і розміщуються під одягом користувача.

Це ідеально підходить для професіоналів, таких як тілоохоронці або агенти під прикриттям, які хочуть злитися із навколишнім середовищем. Громіздкий жилет під одягом або зверху одягу був би надзвичайно помітним. Хоча вони часто мають низький профіль (низьку помітність), броня всередині може забезпечити повноцінний балістичний захист. Іноді VIP-персон, які пересуваються в умовах підвищеної готовності, можна побачити в прихованій броні над одягом. Поліцейські також часто носять приховану броню, як правило, під формою.

Ще однією перевагою прихованоїброні є те, що користувач може надіти поверх неї розвантажувальне спорядження. Користувач може приховати броню або носити її над одягом та мати подібний комплект до бронежилету із MOLLE системою. Якщо користувач вирішить, що йому взагалі не потрібна броня у даний проміжок часу вони можуть зняти її, і все одно матимуть доступ до всього іншого спорядження на собі, як магазини у підсумках, аптечка та інше.

Плитонос із MOLLE системою

Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту - 6Система MOLLE - сучасна система фіксації спорядження. Вона була розроблена для спрощення процесу кріплення аксесуарів до вашої системи бронезахисту, забезпечуючи при цьому відмінну фіксацію та легкість використання. Це схоже на стару систему A.L.I.C.E., але без усіх металевих затискачів. Плитник покритий стропами, а підсумок має щонайменше одну вертикальну стропу на задній частині, а також кілька горизонтальних строп, пришитих також на звороті. У стропі, як правило, всередині є шматок пластику для жорсткості. Встановлюючи аксесуар, стропу потрібно сплести через стропи на жилеті та стропи на аксесуарі. Результатом повинно бути те, що аксесуар не відкріпиться від носія, навіть якщо застібка не зафіксована.Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту - 7

Сьогодні бронежилети MOLLE становлять великий відсоток на ринку. Деякі з цих жилетів з MOLLE інтерфейсом можуть бути настільки тонкими, що їх також можна приховати під одягом. Інші призначені для екстремальних навантажень, а також є полегшеними та забезпечують чудову мобільність.

Система швидкого скидання бронежилету

Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту - 8Загальною особливістю, яку шукають серед плитників, є швидке вивільнення з нього. Ці носії часто призначені для використання в тісних місцях та навколо них, таких як водний транспорт та наземні транспортні засоби. У випадку, якщо користувач потрапляє в пастку внаслідок аварії або бою, чи у воду, жилет може бути швидко та легко скинуто, щоб врятуватись з пастки.

Деякі плитники, як правило, набагато більш спеціалізовані, ніж звичайні споживчі бронежилети. Вони призначені для військових операцій в зоні бойових дій. Ці плитники, як правило, громіздкі і дозволяють кріпити периферію. Найчастіше ви бачите ці бронежилети із плечовим захистом, горла та паху.

Ці носії громіздкі та надзвичайно важкі. Вони перевершують те, що роблять. Вражаюча кількість солдат зазнали випадків загибелі від артеріальних ран. Плечовий захист, захист горла та паху призначені для захисту цих артерій у деяких найбільш вразливих місцях.

Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту - 9Поза периферійними захистом ці бронежилети, як правило, функціонують подібно до інших плитоносів. Деякі моделі, такі як IOTV, мають швидкознімні системи та пропонують вдосконалену внутрішню підтримку, амортизацію та повітропроникність. Вони також, як правило, пропонують безліч громіздких систем, щоб користувач міг налаштувати своє спорядження так, щоб користувачу у ньому було комфортно та функціонально.

Користований чи новий?

Багато роздрібних торговців пропонують користовані жилети для середнього споживача за сильно зниженою ціною. Ця ціна робить ці бронежилети надзвичайно привабливими для бюджетних покупців. Більшість з цих торговців б/в переконують, що ці жилети нічим не поступаються новим, особливо якщо порівнювати оригінал для армії США, в порівняні із якимось хтаком чи китаєм. Тим не менш, б/в спорядження навіть у найкращій формі може бути ненадійним.

Якщо покупець очікує передати своє життя в рукі бронежилету, настійно рекомендується придбати новий якісний БРЕНДОВИЙ плитонос. Часто гарантії виробника не переносяться на бувше у використанні. У будь-якому випадку, незалежно від того, купує користувач новий жилет чи б/в, настійно рекомендується проводити регулярні перевірки свого спорядження, щоб переконатися, що зшивання непошкоджене та відсутні нові розриви або отвори, які можуть поставити під загрозу надійність плитоносу.

Броне та балістичний захист

По-перше, у нас є бронеплити або м’які панель. М'яка броня, як правило, призначена для менших або більш спеціалізованих загроз. Пластини призначені для більш потужних боєприпасів та більш просунутих загроз. Це те, що насправді зупиняє загрозу, і, їх як правило, можна швидко вилучити з бронежилету та переставити в інший (наприклад якщо ви використовуєте прихований та зовнішній плитонос).

Тверда броня

Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту - 10Тверда броня здатна забезпечити захист від усіх, крім найдосконаліших балістичних загроз, які поширені на сьогоднішній день. Окрім загроз, розроблених спеціально для ураження бронезахисту, дуже мало брендових бронеплит, які не призначені для достатнього захисту. З огляду на це, обов’язково потрібно, щоб користувач перед покупкою обов'язково переглянув порівняльні таблиці з рівнів відповідного бронезахисту для розумів, що пластини можуть, а що не можуть.

Рейтинг бронезахисту бронеплит (США)

Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту - 13Бронеплити оцінюються Національним інститутом юстиції (NIJ), як правило, III або IV рівня. Важливо зазначити, що NIJ не підтримує маркування виробників як "полегшені" або "+". Вони купуються на ваш страх і ризик.

Бронеплити як правило оцінюються лише на рівнях III та IV. Рівень III зупиняє всі загрози набоями до 7,62 з кулями FMJ. У випадку боєприпасів .223 або 5.56, якщо куля має свинцевий сердечник, буде достатньо пластини III рівня

Якщо користувач очікує ймовірні загрози ураженням боєприпасами із сталевим сердечником або щось з бронебійними кулями, настійно рекомендується придбати броню IV рівня. Для бронебійних куль потрібні керамічні або металеві зовнішні або внутрішні сегменти, щоб зупинити такі кулі. Більшість маркувань IV рівня у затвердженому NIJ реєстрі містять ці особливості.

Матеріали бронеплит

Бронепластини можуть бути виготовлені з ряду різних матеріалів. Поки вони перебувають у затвердженому реєстрі, вони гарантовано зупиняють оцінені загрози. Переваги матеріалів, з яких вони виготовлені, визначаються ціною за бронеплиту та вагою її вагою.

Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту - 14Керамічні та сталеві пластини відносно схожі за вагою кожної плити, і їх можна знайти в рейтингах IV рівня. Перевага сталевих пластин полягає в тому, що вони, як правило, набагато тонші, ніж керамічні, а вартість, як правило, набагато менша. Сталеве покриття може дати рікошет фрагментом, що виникає уламками при попаданні в плиту. Фрагментація може в кінцевому підсумку також і задати ураження вам.

Сталеві пластини також рекомендується використовувати з травматичними пакетами, які можуть допомогти поглинути енергію кулі, що потрапляє в броню, а також захистити від вм'ятин в плиті, які можуть виникнути.

Керамічні пластини мають багато тих самих властивостей, що і сталеві пластини, але не дають рікошетів або вм'ятин. Керамічні пластини забезпечують чудовий захист від декількох попадань, але мінус полягає в тому, що вони не витримують багаторазових точних ударів в одному й тому ж самому місці і, як правило, є дорожчі. Якщо ви не шукаєте можливості витримувати декілька попадань, ви можете знайти багато інших цікавих цінових пропозицій на ринку.Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту - 15

Кевларові плити є відмінними та перевірені часом проти балістичних загроз. Недолік полягає в тому, що сам Кевлар не може бути достатнім проти IV рівня загрози. Кевлар просто не може протистояти бронебійним боєприпасам без вставок або спеціального покриття. Кевлар часто використовується разом з плитами (ICW).

М'яка броня

Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту - 11М'яка броня працює майже як тверда броня, за винятком того, що вона поставляється в гнучких панелях і захищає від менших загроз, таких як боєприпаси пістолетного калібру. М'яку броню не можна оцінити для захисту від боєприпасів гвинтівочних калібрів, оскільки найвищий захист серед м'якої броні є IIIA. Гнучка броня просто недостатньо жорстка, щоб витримати вплив сильних боєприпасів. При цьому, якщо профіль місії не передбачає боєприпасів гвинтівочного калібру як безпосередню загрозу, або якщо користувач вимагає додаткової гнучкості та мобільності і більш легкої, гнучкої м’якої броні, немає потреби в твердих пластинах.

Рейтинг бронезахисту м'якої броні (США)

М'яка броня є в одному з трьох рівнів. IIA - найнижчий рейтинг, за ним слідуює II, а потім IIIA. Броня IIA розрахована на зупинку лише куль калібру 9 мм і калібру .40, і насправді її досить важко знайти. Броня II рівня зупиняє 9-міліметрові та .357 кулі потужнішої дії.

Броня II рівня робіть більшість броні IIA застарілою. Броня II рівня коштує не набагато дорожче IIA і не набагато важча. Якщо є вибір, додатковий захист броні II рівня того вартий. Броня IIA рівня зупиняє боєприпаси калібру пістолету до .357 Sig та .44 Magnum. IIIA також іноді можна знайти в бронеплитах.

Матеріали

М'яка броня відомих перевірених брендів, як правило, виготовляється з таких матеріалів, як кевларова тканина, Goldflex і Twaron. Goldflex - це неткана ламінована версія кевларової тканини, а Тварон схожий на кевлар, але є "пара-арамідом", а не "арамідом" Кевлара.

Міні посібник з основи бронежилетів та бронезахисту - 12Жилети

Жилети від холодної зброї

Такі жилети захищають від атак ножів, мечів та будь-чого з гострим краєм. Вони мають як тверду, так і м’яку броню і є вузькоспеціалізованим спорядженням. Балістична броня може не захищати від рушійної атаки через механізм пошкодження. Перевірте рейтинг броні у виробника, щоб визначити, чи є пластини, які ви вже маєте, з рейтингом захисту від колюче рублячих ушкоджень.

Жилети від шипованої зброї

Такі жилети навіть більш спеціалізовані, ніж жилети з захистом від леза. Жодна з броні не призначена для того, щоб зупиняти загрозу шипованого ураження, якщо виробник прямо не вказав це. Майже всі такі жилети виготовляються в м'якій броні завдяки спеціалізованому ткацтву, необхідному для успішного зупинки такої загрози.

Технічне обслуговування

Обов’язково виконайте планові огляди та технічне обслуговування своєї броні та її носія, щоб запобігти несправностям за польових умов, коли ваша броня вам найбільше потрібна. Переконайтеся, що плити перевірені на наявність пошкоджень або закінчення терміну придатності. Якщо на пластинах є видимі пошкодження або вони застаріли, необхідно їх якомога швидше замінити.

У світі, в якому ми живемо сьогодні, броню так само важливо зберігати та мати у особистій наявності, як і вогнепальну зброю. Ті, хто реагує першим на загрозу всіх видів повинні мати бронезахист і повинен розуміти не тільки те, як використовувати броню, яку вони мають, але й чому кожен тип броні є ефективний на свому рівні.

←  Штани BDU: Американська ікона мілітарі стилю Що таке регламент AR 670-1  →
Залишити коментар

Ще не має коментарів.

captcha