Рівень бронезахисту NIJ (США): Яка броня - які кулі зупиняє (2 частина)

Рівень бронезахисту NIJ (США): Яка броня - які кулі зупиняє (2 частина)

Рівень бронезахисту NIJ (США): Яка броня - які кулі зупиняє (2 частина)У 2 частині цієї серії оглядів, що складається з двох частин, ми прояснимо рівні захисту броні NIJ (США) та те, яка броня які зупиняє загрози.

Не вся броня зупиняє усі загрози. Кожен тип призначений для зупинки певного калібру. Тому важливо знати типи броні та те, що кожен з них може зробити, щоб захистити вас.

NIJ (Національний інститут юстиції) є головним органом тестування бронезахисту, що продається в США, і встановлює стандарти для різних рівнів захисту та їх продуктивності.

Стандарти NIJ розбиті на сім рівнів загрози:

 • II рівень
 • Рівень IIIA
 • III рівень
 • IV рівень
 • 1 Рівень від проколу
 • 2 Рівень від проколу
 • 3 Рівень від проколу

Рівень II і IIIA - це м’яка броня, призначена для зупинки пістолетних калібрів, рівень III і IV - це броня з твердої пластини, побудована для протистояння гвинтівковим кулям, а три рівні від проколу витримують клинкову зброю.

М'яка броня

Побудована шляхом щільного переплетення арамідних ниток, 100% UHMWPE (поліетилену з надвисокою молекулярною масою) або гібриду UHMWPE та арамідів у гнучкому форматі. Цей захисний уловлювач куль зупиняє обертальний (нарізний) рух кулі, розсіюючи його силу проникнення. М'яку броню найкраще використовувати як приховану броню для патрулювання або інших служб, оскільки вона легша, гнучка та зручніша за тверду броню. Але в той же час зупиняє лише пістолетні калібри

Рівень бронезахисту NIJ (США): Яка броня - які кулі зупиняє (2 частина) - 2

Тверда броня

Виготовляється з використанням декількох різних видів матеріалів, виходячи з вартості та зупинної сили.

 1. Найдешевшою і найважчою є сталь, але вона також є найнебезпечнішою, оскільки броня відхиляє кулю або уламки кулі у всіх напрямках при ударі, посилаючи ці уламки, що летять на високій швидкості у інші частини вашого тіла, або і взагалі до невинних сторонніх людей, що поруч.
 2. Далі йде кераміка, яка легша, але коштує трохи дорожче через свою хімічну складність. На відміну від сталевої броні, кераміка запобігає уламкам та розсіює удар, замість поглинання кулі в броню, використовуючи для цього задню частину, яка остаточно зупиняє кулю.
 3. Поліетилен - це найлегший варіант. Поліетиленові пластини рівня III є надлегкими і можуть зупиняти гвинтівкові кулі до калібру 7,62 мм / .308 включно. Додавши керамічну обшивку, поліетиленові пластини можуть бути сертифіковані до рівня IV і зупинятимуть сталеву серцевину та аж до бронебійного пробивання з М2 .30 калібру.

Захист від проколів

Рівень бронезахисту NIJ (США): Яка броня - які кулі зупиняє (2 частина) - 3Вимірюється в джоулях. Це означає кількість енергії, що діє на гостру зброю щодо зовнішньої сторони броні. Іншими словами, наскільки сильно льодоруб чи хвостовик вражають броню?

Як і у випадку з балістичною бронею, рівень захисту позначається цифрою - чим вище, тим більший захист.

 • 1 рівень = 24 джоуля
 • 2 рівень = 33 джоуля
 • 3 рівень = 43 джоуля

Найпоширенішим застосуванням захисту від проколів є робота із ув'язненими та їх транспортування, де найбільшою загрозою часто є імпровізований колючий пристрій.

Весь захист від проколів - це м’яка броня і підпадає під стандарт NIJ 0115.00 для сертифікації. Хоча деякі м’які балістичні обладунки зупинять певні загрози, вони в основному призначені для зупинки куль. Для захисту від клинкової зброї обирайте броню від проколів.

Незалежно від вашої місії, обов’язково виберіть правильну броню, щоб зупинити найбільш ймовірні загрози.

←  Тестування NIJ (США) стандартів бронезахисту: Чому та Як (1 частина) Тактичний ліхтар: Що та Коли  →
Залишити коментар

Ще не має коментарів.

captcha