Як створити свій екстрений набір для виживання

Як створити свій екстрений набір для виживання

Сумка для виживанняЗнання того, як вижити в дикому середовищі, маючи із собою мало інструментів або взагалі без них, є надзвичайно цінним вмінням, але це не той випадок, який ви захочете перевірити в загрозливій ситуації для життя, за умови, якщо зможете звичайно цього уникнути. Універсальний набір для виживання, повний інструментів, якими ви комфортно користуєтесь, є незамінною частиною підготовки до виживання за суворих умов.

Основні елементи набору інструментів виживання

Відмінний набір для виживання - це добре організований, легкий, ефективно упакований і придатний для різноманітних середовищ та ситуацій ваш особистий набір. Певною мірою вміст вашого ідеального набору буде різнитися залежно від того, де ви проживаєте, та різновидів надзвичайних ситуацій, які, на вашу думку, є найбільш імовірними, і цей список аж ніяк не вичерпний. Однак деякі інструменти є дуже корисними і можуть виправдати простір, який вони займають майже в будь-якому наборі.Сумка для виживання -

Ніж виживання високого класу

Це, безперечно, основа будь-якого гарного набору для виживання. За допомогою чудового ножа ви можете як захищатись, та к і створювати багато інших корисних інструментів. Покупка хорошого та практичного ножа - чудово багаторазово виправдає його вартість

Інструменти для розведення вогню

Вам знадобиться кілька різних видів та типів для старту вогню, щоб ви мали тепло, відносну безпеку та приготовану їжу в (майже) будь-якому середовищі. Водонепроникні сірники, фокусуючі лінза та іскровисікач, або магнієвий тип складають тверде тріо. Ці предмети невеликі, майже невагомі і дозволяють розвести багаття кількома різними методами.

Трут

Розпалювати вогонь матеріалами, які ви отримуєте в дикій природі, може бути напрочуд хитрим заняттям. Покладіть у водонепроникний мішок добру жменю бавовняних ворсинок, і вам буде достатньо труту для приблизно півдюжини багать.

Медичне приладдя

Сумка для виживання - 3Практично бути вибірковим у питаннях медичного забезпечення. Медицина може зайняти багато місця, а сучасна медицина та обладнання не допоможе, якщо ви не навчитеся користуватися ним. Подумайте, як упакувати в сумку лише найнеобхідніше: шовний комплект, джгут, кровоспинний засіб, пов’язки, йод або антисептик, знеболюючі препарати та антибіотики широкого спектру дії. Ці предмети невеликі та легкі, і для їх ефективного використання, як правило, не потрібно багато тренувань. 

Універсальний багатофункціональний інструмент

Багато ситуацій виживання включають побудову та виправлення існуючих прихистків. Енергоефективний мультитул, як хороший ніж, легко виправдовує місце та вагу, які займає у вашій сумці.

Таблетки для очищення води

Пити необроблену поверхневу воду ніколи не є ідеальним рішенням; навіть пошук води в ситуації виживання - це сама по собі навичка. Таблетки для очищення води є крихітними, і ви можете очистити багато літрів води за допомогою однієї пляшечки із ними.

Кухонне приладдя

Завжди добре мати із собою трохи додаткової води окрім норми. Приладдя для приготування їжі - незамінний інструмент, який потрібно мати у своєму наборі для виживання. Розгляньте розбірну модель, яка займає мінімум місця, коли порожня, та складається сама у себе, при тому й має мало ваги. Алюміній дозволяє приготувати у ньому їжу, у той час як версії з харчового пластику виграють виключно у вазі

Кордаж

Сумка для виживання - 5Суміш з нейлонової мотузки, паракорду та нитки з високою міцністю на розрив допоможуть вам бути на поготові до різноманітних потреб з ремонту, розведення багаття, шиття та зв'язування предметів. Як альтернатива - хоча би моток паракорду

Товари для риболовлі та мисливства

Як мінімум, риболовецький набір повинен містити кілька різних волосінь, гачки, невелику сітку та кілька приманок та ваг. Як для риболовлі, так і для полювання, вам знадобиться кілька маленьких ножів для одягання, зняття шкіри та обвалення, якщо ви зможете виділити на це місце у своїй сумці. Якщо ні, ваш ніж виживання чи мультитул цілком може згодитись.

Водонепроникний папір та олівець

Вміння робити ескізи карт, малювати схеми та робити нотатки завжди корисно, навіть у пустелі. Якщо можливо, переконайтеся, що ваш папір та олівець водонепроникні - ви ніколи не знаєте, якою буде погода.

Джерела світла

Запасіть свою сумку ручним ліхтарем, що працює від акумулятора, кількома діодними ліхтариками та кількома хімічними світилами. Потужні ліхтарі також можна використовувати для захисту від тварин, дальнього висвічування шляху або сигналу про допомогу. Хімічні палички - чудова альтернатива ліхтарикам, коли вам потрібне надійне світло низької інтенсивності, що не залежить від погоди та батарей. Зберігайте хімічне світло у твердому пластиковому або металевому футлярі, щоб вони не тріснули у вашій сумці та не стали марними.

Сигнальне дзеркало

Невелике дзеркало можна використовувати для сигналізування іншим людям або для розведення вогню, фокусуючи сонячне світло. Це простий, але дуже ефективний інструмент, який не займає місця у вашому наборі виживання.

Радіо з ручним керуванням

Сумка для виживання - 6Радіо, яке не покладається на акумулятори, є хорошим способом контролю мовлення, яке може містити корисну інформацію. Однак ці пристрої, як правило, громіздкі та важкі в порівнянні з більшістю інших речей у вашому наборі виживання, тому, залежно від ваших прогнозованих потреб, радіо може бути й взагалі не важливим.

Ручне динамо або сонячний зарядний пристрій

Припускаючи, що ваш телефон або GPS все ще будуть працювати в надзвичайні ситуації, вам потрібно буде заряджати їх. Ручні динамо універсальні зарядні пристрої трудомісткі та неефективні, але дуже надійні та не залежать від інших джерел енергії. Зарядні пристрої на сонячних батареях можуть заряджатись легше та ефективніше, але, звичайно, вони потребують сонячного світла та багато часу.

Легкі, не псуються, але щільні й поживні речовини

Після того, як ви упакуєте сумку для виживання з усіма іншими необхідними предметами, непогано заповнити залишок місця їжею. Ви ніколи не знаєте, на що зможете полювати чи як будете здобувати їжу, тому будь-яка їжа, яку ви можете носити з собою, життєво необхідна. Надайте пріоритет висококалорійній, білковій та жирній їжі, яка легко не псується, наприклад, яловичина, арахісове масло та горіхи. Упакуйте у сумку якомога більше їжі, не роблячи її занадто важкою та громіздкою.

Діапазон зброї (якщо це вам дозволено законом): короткий огляд

Процес вибору зброї відповідно до ваших потреб та уподобань є вичерпним, але оскільки зброя є важливою частиною набору для виживання, ми коротко торкнемося деяких загальних принципів, які можуть допомогти вам спрямувати вас у правильному напрямку, або, можливо, пролити додаткове світло на ваш поточний вибір зброї.

Що стосується того, що ви можете носити із собою, зброя може бути великою або малою. Стандартна конфігурація спорядження, яка добре працює для більшості людей у більшості ситуацій, складається з вашої основної сумки для виживання, однієї великої зброї та однієї малої. Носіння двох різних видів зброї для різних цілей збільшує вашу здатність реагувати на різні ситуації, не суттєво перешкоджаючи вашому руху.

Що стосується великої зброї, то більшість людей віддає перевагу гвинтівці, рушниці або навіть луку. Найзручнішою стрілецькою зброєю є напівавтоматичний пістолет, але нажаль не в Україні. Яку б зброю ви не обрали, обов’язково пам’ятайте про чотири правила безпеки зброї.

Гвинтівка

Гвинтівки - відмінна зброя середньої та далекої дальності, однаково пристосована для полювання та самооборони, але вони менш практичні при близьких боях. Магазинні варіанти особливо прості у використанні.

Рушниця

Рушниці перевершують себе в ближньому та середньому бою, а також для полювання на певні види дичини, хоча їх нижча скорострільність, низька ємність боєприпасів та загальний час перезарядки вимагають регулярних тренувань для пом'якшення.

Лук

Луки мають великі переваги та основні недоліки порівняно з вогнепальною зброєю. Вони майже безшумні, і стріли часто можна відновити та використати повторно, але кваліфіковане використання лука вимагає значної практики, і луки недоцільні у багатьох сценаріях бою.

Револьвери

Револьвери, загалом кажучи, механічно надійніші, ніж напівавтоматичні пістолети, хоча цей розрив зараз значно менший, ніж був двадцять років тому. Більш важка рама револьвера з меншою кількістю рухомих частин робить його здатним стріляти набагато більшими калібрами та кастомним боєприпасом.

Напівавтоматичні пістолети

Сумка для виживання - 8Напівавтоматичні пістолети мають більшу ємність боєприпасів та їх можна перезаряджати швидше і легше, ніж револьвери, але з ними дещо складніше освоїтись та, як правило, вони не можуть стріляти посиленими набоями, здатними надійно зупинити великих тварин, таких як ведмеді.

Експериментуйте з різною зброєю, щоб зрозуміти, яка з них вам найбільш комфортна, і постарайтеся покрити якомога більше потреб за допомогою двох варіантів. Наприклад, якщо у вас є рушниця малого або середнього калібру для самозахисту, можливо, ви захочете поєднати її з великокаліберним револьвером з високою зупиняючою дією для полювання на велику дичину. Якщо ви вирішили носити лук, розгляньте напівавтоматичну зброю із магазином великої місткості, здатну швидко вести вогонь у відповідь чи як реакцію на загрозу для життя.

Яку б зброю ви не вибрали, обов’язково подумайте, як її будете носити на собі, особливо це відноситься щодо обраної вами сумки чи наплічнику для виживання.

Як обрати сумку для виживання

Сумка для виживання - 4

Ідеальна сумка для виживання - міцна та містка, але не громіздка. Вона також повинна зручно прилягати до вашого тіла і мати багато відділень для організації ваших запасів. Слід уважно підійти до питання кількості ваги, яку ви можете переносити, не жертвуючи при цьому впливом на мобільність. Якщо ви до прикладу зростом 170см та худої статури, вти, швидше за все, оберете іншу сумку, ніж, якби ви були 195 см та масивної статури. Загальний принцип тут полягає в тому, щоб обрати сумку, яка вміщує стільки речей, скільки ви можете тягнути, не завдаючи собі травм та особливо не втомлюючись передчасно

Незалежно від розміру сумки, яку ви обрали, зверніть увагу на тканину складу, виготовлену з щільної міцної тканини, такої як хоча би брезент, а краще звісно кордура або нейлон ріпстоп. Зверніть особливу увагу на зшивання та шви - чи виглядають вони товстими, щільними, рівномірно розташованими та здатними витримувати важкі умови? Також перевірте пряжки та іншу фурнітуру - вони виготовлені з дешевого пластику чи чогось посиленого, полімер чи алюміній?

Найкраще обирати сумку з міцними блискавками або взагалі без них. Блискавки, як правило, схильні до поломок, особливо коли вони мокрі, брудні та залишаються на довго на відкритому повітрі чи під впливом прямого сонця. Вибір сумки лише з класичними ременями ремінцями та пряжками значною мірою усуває цю стурбованість.

Ремені для стегна чи грудна фіксація на сумці для виживання необов’язкові. Якщо це велика сумка, яку ви збираєтеся упаковувати з важкими запасами, додаткова підтримка може допомогти зменшити біль у спині. Менші, легші сумки, як правило, не потребують таких ремінців.

Нарешті, переконайтеся, що у вашій сумці для виживання є достатньо окремих відділень та кишень, щоб можна було організувати все усередині зручно саме для вас.

Поради щодо ефективного упакування вашої сумки

Сумка для виживання - 7Існує далеко не один правильний спосіб упакувати сумку для виживання. Поки ви ефективно використовуєте наявний простір, знаєте, де все є по своїх місцях, та можете швидко отримати доступ до важливого спорядження - ви все робите правильно, та все інше залежить виключно від ваших уподобань.

З огляду на це, є кілька загальних порад, які можуть допомогти вам упакувати сумку як професіонал:

  • Покладіть важчі речі на дно вашої сумки, а легші - зверху.
  • По можливості розмістіть дрібні предмети та контейнери, до яких вам не потрібен негайний доступ, всередині інших боксів та контейнерів, які б і так займали простір (наприклад, покладіть всередину аптечки свої приналежності для риболовлі, засоби розведення вогню та дзеркало для сигналізування) .
  • Групуйте товари в різні відділення за категоріями, такі як продукти харчування, боєприпаси та медичні найменування, якщо інше не вимагає більшої ефективності.
  • Забронюйте собі легкодоступні зовнішні відділення для предметів, до яких вам може знадобитися швидкий доступ, таких як джгути / турнікети, ніж та ліхтар, а також додаткові боєприпаси. В ідеалі, виберіть сумку з кількома кишенями, до яких можна дістатись, не порпаючись у сумці.
  • Використовуйте ремінці, скотч, застібки-блискавки або шнури банджі, щоб зафіксувати вільні предмети і закріпити їх всередині  чи зовні вашої сумки, щоб вони не розпотрошувались та не мігрували у інші кишені під час руху.
  • Вміщуйте одні речі в інші, особливо дрібниці, що можуть випасти при діставанні громіздких речей з сумки (як одяг), щоб тримати їх разом та нести ще більше речей за тої ж кількості місця.
  • Прикріпіть громіздкі, легкі предмети, такі як килимок для спання та мотузку, до зовнішньої сторони вашої сумки, щоб заощадити дорогоцінний внутрішній простір.
  • Економте ще більше місця в сумці, одягнувши жилет або бандольєр.

Регулярно пакуйте та розпаковуйте сумку і вправляйтеся швидко знаходити певні предмети. Також обов’язково періодично оглядайте сумку та її вміст на предмет зносу або пошкоджень. Встановіть графік заміни та перевірки ліків на предмет терміну придатності та інших швидкопсувних найменувань. Нарешті, знайдіть час для регулярних тренувань із використанням інструментів та пристосувань, які ви носите із собою. Інакше який зміст від іскровисікача, якщо ви не в змозі скористатися ним

Сподіваємось, цей посібник був корисним у висвітленні найважливіших та найрозповсюдженіших аспектів складання та підтримання необхідного набору для виживання у сумці.

←  Особливості вибору нарізних та гладкоствольних набоїв. Види та анатомія патронів Як вибрати військові черевики. Посібник з підбору типу та розміру  →
Залишити коментар

Ще не має коментарів.

captcha