Тактичний ліхтар: Що та Коли

Тактичний ліхтар: Що та Коли

Тактичний ліхтар: Що та КолиНезалежно від того де ви, на службі чи поза нею, один із найбільш надійних інструментів - ваш зручний щоденний ліхтар. Якщо ви з практичних людей як і більшість, ви постійно тримаєте його при собі. Хорошим емпіричним правилом є: якщо ви носите пістолет, носіть і ліхтар. Те саме правило стосується зброї із травматичними набоями

За старих часів єдиними «тактичними» ліхтарями були великі, громіздкі, важкі монстри, які живилися батареями типу D та обтяжували ваш ремінь при носінні на ньому. Розповідалося, що потрібно було носити з одного боку пістолет, а з іншого - ліхтар, щоб утримувати рівновагу. Подібно до того, як перехід на полімерні корпуси зменшив вагу більшості пістолетів, перехід на алюмінієву конструкцію літаря та діоди для ліхтарів допоміг полегшити їх вагу, але багато моделей все ще були досить громіздкими. Основною причиною їх великих розмірів була недостатня потужність освітлення та занадто короткий час автономної роботи у ліхтарів.Тактичний ліхтар: Що та Коли - 2

Сьогодні це не так. З винаходом економно споживаючих елементів джерела світла та досягненням більш довговічній технології акумуляторів виробники почали зменшувати ліхтарі до більш сприятних розмірів та ваги, зберігаючи, а в деяких випадках і перевершуючи, яскравість своїх великих попередників.

Люмени

Одним із основних факторів, що визначають хороший тактичний ліхтар, є інтенсивність світла, виміряна в люменах.

Тактичний ліхтар: Що та Коли - 4Словникове визначення люмен - це "одиниця світлового потоку, рівна світлу, випромінюваному в одиничному твердому куті рівномірним точковим джерелом інтенсивності світла". Якщо говорити по простому, люмен - це кількість світла, яку генерує світловий елемент. Споживчі EDC ліхтарі, не призначені для правоохоронних органів, зазвичай мають до 200 люменів. Справжні тактичні ліхтарики працюють до 1000 люмен і більше.

Чим більше люменів віддає ліхтар, тим більше світла ви побачите. Це працює на вашу користь двома способами. По-перше, якщо ви шукаєте підозрюваного, йому важче сховатися від світла високої інтенсивності. По-друге, як тільки ви висвітлюєте підозрюваного більшими люменами, йому важче чітко бачить вас, що часто змушує підозрюваного закривати очі руками, даючи вам кращий огляд, чи має він зброю, що є очевидною тактичною перевагою.

Багато сучасних ліхтарів мають подвійну опцію рівня світла (максимальну та економну), тому ви можете як заповнити темряву світлом, коли вам потрібна повна потужність, так і користувати економний режим, щоб заощадити батареї.

Термін служби батареї ліхтаря

Тактичний ліхтар: Що та Коли - 5Тривалість роботи акумуляторів - це функція двох змінних: інтенсивності ліхтаря (люмен) та часу його роботи. Очевидно, що кожного разу, коли ви вмикаєте ліхтар, батареї розряджаються. Але чи багато залишилось? І скільки часу, поки батареї не розрядяться?

LED-лампи, які стали новим стандартом, набагато ефективніші, ніж традиційні галогенові лампи.

Це зменшує розряд акумулятора, ніж у порівнянно традиційних ламп. Однак чим вища інтенсивність, тим коротший час автономної роботи, просто тому, що акумулятор видає більше енергії в годину, ніж це було б при менших споживаннях. Світло високої інтенсивності вимагає більшої потужності, ніж аналоги нижчої інтенсивності. Знаючи це, виробники часто поєднують у своїх моделях лампи нижчої інтенсивності з акумуляторами нижчого рівня, в основному для зменшення витрат і пропонування нижчої роздрібної вартості.

Нікель-Кадмієві батареї (NiCad) є в минулому найпоширенішим джерелом живлення ліхтаря, забезпечуючи достатню потужність і пристойний середній термін служби у порівнянні із ціною. Вони можуть живити багато посереднього споживання ліхтарем від батареї протягом декількох годин, перш ніж вони почнуть згасати. Літієві сучасні батареї дають багато світла вищої інтенсивності. Вони трохи дорожчі, але мають цілком достатню потужність та тривалість живлення, необхідні для роботи у нічний час та за інших умов недостатнього освітлення з великою кількістю світлового потоку.

Надійність

Тактичний ліхтар: Що та Коли - 6Однією з переваг ліхтарів старого стилю була їхня міцність. Вони були справді масивними. Ви могли б забити їми цвях. Викиньте їх на тротуар під час погоні, і вони все ще будуть світити чудово. Сьогоднішні менші, легші ліхтарі виготовляються з міцного металу та композитних матеріалів, що забезпечує їм однакову довговічність та захист від падіння в більш зручному виконанні. Стандарт ANSI FL1 вимірює довговічність, шість разів скидаючи ліхтар на бетон з номінальної висоти.

Багато тактичних ліхтарів оснащені додатковими функціями, такими як накладка, яка виконує функцію розбивача скла. Це може виявитися корисним, якщо вам, наприклад, потрібно розбити вікно палаючої машини. Підвищена рамка зі сторони рефлектору також забезпечує додатковий захист лінзи, оскільки лінза перестає бути на одному рівні з краєм. На додаток до запобігання пошкодженню при падінні, багато найкращих ліхтарів сьогодні є водонепроникними або водостійкими завдяки ущільненням та ущільнювальним кільцям на кожному кінці корпусу.

Ліхтар на зброї проти ліхтаря у руці

Тактичний ліхтар: Що та Коли - 3

Монтувати чи не монтувати, ось у чому питання. Ви додаєте ліхтар на рейку Пікатінні на свою зброю чи тримаєте його в руці, коли ви прицілюєтесь? Обидва методи мають свої переваги.

  • На встановлених на зброї ліхтарях потрібно менше маніпуляцій, оскільки вони вже готові, коли ви витягуєте зброю з кобури. Просто натисніть на перемикач (що може легко стати звичкою, якщо практикуватись), і ваше світло автоматично вказує, куди йде ваша прицільна лінія. Це особливо корисно, коли ви вже знаєте, що вам може знадобитися стріляти або ваша інша рука потрібна для відкриття дверей чи переміщення предметів з вашого шляху. Це також полегшує зміну магазину, оскільки ваша рука підтримки повністю вільна. Якщо на зброї встановлений ліхтар - це єдине світло, та ви можете створити потенційно небезпечне середовище, якщо вам доведеться щоразу витягувати пістолет і направляти його щоразу у місце, яке вам потрібно засвітити.
  • Окремий ліхтар також має свої плюси і мінуси. Позитивною стороною є те, що ви можете використовувати ліхтар без пістолета і не спрямовуючи його разом із пістолетом на все, що ви намагаєтесь засвітити, незалежно від того, є загроза чи ні. Оскільки ви використовуєте свій ліхтар набагато частіше, ніж ваш пістолет, і, як правило, вони не потрібні одночасно, ви можете тримати пістолет у безпеці під час пошуку дитини. Ви також можете використовувати накладку на ліхтар, щоб розбити скло без пістолета. Негативна сторона окремого ліхтаря означає, що вам, можливо, доведеться стріляти однією рукою. І якщо ви жбурнете ліхтар, ви раптом засліпнете в темряві.

Який би метод ви не обрали, обов’язково тренуйтеся з ліхтарем, щоб мати навички у потрібний час.Багато операторів та поліцейських мають у своєму розпорядженні обидва ліхтаря, щоб мати можливість вибору, а також запасний ліхтар, якщо це потрібно.

←  Рівень бронезахисту NIJ (США): Яка броня - які кулі зупиняє (2 частина) Найкращі сонцезахисні окуляри для військових та правоохоронних органів  →
Залишити коментар

Ще не має коментарів.

captcha