Вибір кращого EDC ножа

Вибір кращого EDC ножа

Вибір кращого EDC ножа

Одним з найважливіших інструментів у вашому арсеналі є точно не пістолет. Це звичайно важливо, особливо якщо він є, але ви використовуєте його надзвичайно рідко та економно, можливо навіть раз у житті (окрім тренувань), в ідеалі ніколи. Але одним із інструментів, яким ви будете користуватися досить часто - можливо навіть щодня, є хороший ніж EDC. Існує маса чудових брендів та опцій.

Чи для самозахисту, чи просто для того, щоб бути зручним у повсякденних завданнях, хороший ніж не лише дає вам спокій у ті часи, коли вам може знадобитися відвернути загрозу, але і для таких повсякденних функцій, як перерізання мотузок, нарізка обіду чи вскриття ворогу нашої держави, перепрошуємо, картонної коробки.

Але який ніж найкращий? Це залежить від того, що ви хочете і що потребуєте від нього.

Вибір кращого EDC ножа - стаття - 2

Постійний ніж проти складаного

Перший варіант - вибір нерухомого або складаного леза. Це рішення майже повністю залежить від того, як ви маєте намір його носити. Складаний ніж складається в себе, щоб безпечно прикрити лезо для зручного щоденного перенесення. Фіксоване лезо не складається, залишаючись відкритим, поки не буде у піхвах.

Ножі зазвичай легко поміщаються в кишеню для приховування проти фіксованого ножа, який зазвичай кріпиться на ремені або рюкзаку і часто видно зовні.

Якщо вам потрібен ваш ніж в одну мить, не враховуючи приховування, чудовим варіантом буде зовнішнє кріплення з фіксованим лезом. Якщо вам потрібно бути більш приховане носіння, складаний ніж працює краще.

Механізм блокування

Деякі шанувальники ножів скажуть, що складаний ніж недостатньо стійкий для суворості певного використання. За старих часів до блокування леза це, безсумнівно, це було так. Все, що було потрібно для цього, - це невелика помилка, і лезо складалося, а пальці ставали коротшими. Однак сьогодні запірні механізми настільки вдосконалені та надійні, що це майже не є можливим випадково. Найбільша проблема блокувальних механізмів полягає в тому, як ними керувати. Незважаючи на те, що протягом багатьох років було винайдено багато різних пристроїв, на сьогодні найпоширенішими механізмами блокування на ножах EDC є Lockback і Liner Lock.

Lockback

Вибір кращого EDC ножа - стаття - 3

Замок отримав свою назву з позиції місця розблокування замка на тильній стороні ручки. Щоб закрити лезо, натисніть на важіль розблокування, щоб розблокувати лезо, а потім натисніть на рівну сторону леза, щоб закрити його в рукоятці (переконуючись, що ваші пальці в безпеці).

Великою перевагою механізму Lock Back є зручність як для правші, так і для лівші.

Можливо, ви не думаєте, що ножі є як для лівші так і для правшами, але так само, як і зброя, ножі часто розроблені для домінуючої руки 88% населення. Оскільки фіксатор Back Lock лежить прямо посередині ручки, ним можна керувати будь-якою рукою.

Liner LockВибір кращого EDC ножа - стаття - 4

Іноді його називають Frame Lock або Reeve Integral Lock (названий винахідником Крісом Рів), механізм Liner Lock не має зовнішньої кнопки або фіксатора, а натомість спирається на додатковий фланець (лопать) всередині корпусу ножа, щоб тримати лезо відкритим. Коли лезо витягнуто, підпружинений фланець автоматично зковзає на місце за задньою частиною клинка, щоб зафіксувати його відкритим. Закривання леза вимагає координації великого пальця, що відсуває фланець убік, перш ніж лезо можна скласти. Існує ряд невеликих варіацій цього типу блокування, які працюють в основному однаково.

Стиль кліпси

Вибір кращого EDC ножа - стаття - 5

Прихований складаний ніж можна носити всередині кишені із ключами від машини або закріпити на зовнішньому краї кишені штанів. Це зона високого зносу, тому багато компаній-виробників тактичних штанів передбачають це, пришиваючи захисний шар тканини на край кишені саме для цієї мети.

Затискачі бувають різних форм і розмірів, в основному пристосовані до розміру та форми ножа, але головним фактором при виборі хорошого затискача є кількість гвинтів: чим більше, тим краще. А також можливість двостороннього встановлення

Тактичні аксесуариПам'ятайте ще в школі, коли ви дізналися, що найсильнішою формою є трикутник? Так йде справа з гвинтовими затискачами.

Два - це добре, але три - краще. У конфігурації з трьома гвинтами, якщо один губиться, ви все ще маєте ще два, що тримають його міцно. Ступінь трикутника. Незалежно від того, скільки гвинтів має ваш затиск, радимо додати якийсь клей, щоб запобігти згупу гвинтів.

Найкращі складні ножі мають оборотні затискачі з отворами для гвинтів з обох сторін. Висота затиску варіюється в залежності від ножа до ножа, від верхньої частини рукоятки до надглибокого приховування, де все, що ви бачите, - це затиск.Вибір кращого EDC ножа - стаття - 7

Матеріал клинка

Леза ножів, як правило, виготовляються зі сталі, яка може звучати як власний хімічний елемент, але насправді є злиттям заліза (м'якого) та вуглецю (твердого). Щоб виготовити сталь, два чисті компоненти заливають разом у розплавленому стані, формують злиток і розкочують ще гарячим до основної форми леза перед ковкою в готовий клинок. Завдяки різноманітним сумішам та термічним обробкам у сучасних ножах використовується понад 80 різновидів сталі. Хорошим правилом є те, що ви отримуєте те, за що платите. Дорожчі клинки, як правило, мають більш високий вміст вуглецю, вони міцніші і, як правило, краще тримають заточку.

Незалежно від того, який ніж EDC ви вибрали, переконайтеся, що це той, який вам справді потрібен.

Не купуйте його тому, що його має ваш сусід, або тому, що це остання модна тактична покупка. Роби своє домашнє завдання. Витратьте потрібну суму грошей, щоб отримати те, що вам потрібно. Великий ніж - це інвестиція, яка може тривати все життя.

Вибір кращого EDC ножа - стаття - 8

←  16 необхідних речей для сумки на стрільбище Вибір правильного тактичного пістолетного ременя  →
Залишити коментар

Ще не має коментарів.

captcha