Як зручно налаштувати ваш плитонос

Як зручно налаштувати ваш плитонос

Як зручно налаштувати ваш плитоноску бронежилет - 2Комфортне носіння плитоносу це набагато більше, ніж просто його надягти. Погано налаштований бронежилет в кращому випадку просто перешкоджатиме вашій рухливості, або обмежить доступ до Вашого спорядження, коли Вам це найбільше потрібно. У гіршому - це може загрожувати вашому життю.

Як зручно налаштувати ваш плитоноску бронежилет - 8

Варто зазначити, що плитоноска, особливо із поясом кумербенд - спеціально розроблена для перенесення як балістичних пакетів, так і бронепластин. Без пластин плитонос не буде правильно вам підходити для налаштування, і можливо, не матиме достатньої опори, щоб тримати ваше спорядження міцно на місці. Якщо вам не потрібні бронепластини, розгляньте можливість придбання нагрудника, жилета або розвантажувального ременя.

Для тих, хто потребує плитонос, ця стаття розгляне їх суттєві плюси і мінуси, представить найважливіші міркування щодо їх налаштування, запропонує пристосування до них спорядження та визначить, які підсумки найкраще переносити на інших елементах розвантажуючого спорядження.

Плюси та мінуси бронежилетів

Як і більшість речей, плитоноси мають свої плюси і мінуси. Найбільші з них включають:

Плюси

 • Збільшена розвантажувальна площа
 • Швидкий доступ до критичного спорядження
 • Вага, що переноситься на тулуб, робить рейд менш втомливим
 • Мінімальний вплив на присідання, коліна та згинання

Мінуси

 • Зниження тепловіддача тіла
 • Незручність в маневрах (важко лежати) та збільшений силует
 • Зниження спритності у деяких аспектах

Як зручно налаштувати ваш плитоноску бронежилет - 4Незважаючи на свої недоліки, бронежилети є універсальним та добрим сучасним тактичним спорядженням. Незважаючи на те, що кожен оператор і ситуація відрізняються, нечасті випадки, коли мінуси плитоносу значно перевищують його плюси.

Розміри, тип та налаштування бронежилету

Для того, щоб захистити вас і ефективно носити своє спорядження, ваш плитонос повинен бути ретельно розміщений та відрегульований. В ідеалі, ви можете самі обирати тип і модель бронежилету, але якщо, ваш підрозділ видасть вам статутне спорядження і воно є обов'язковим, вам доведеться зробити все можливе для вашого комфорту виходячи з того, що вам видадуть.

Як зручно налаштувати ваш плитоноску бронежилет - 5Всі бронепластини не створені однаковими. Деякі бронежилети можуть приймати різні типи пластин, тоді як інші призначені для конкретного крою або моделі плитоноса. Ніколи не використовуйте бронеплити до жилету, не призначеного для їх утримання. Це може зменшити його ефективність. Переконайтесь, що ви знаєте про різні типи броне пластин та виберіть відповідний тип для своїх потреб та жилету. Щоб визначити, які пластини вам найбільше підходять, прочитайте основи бронежилетів.

Зауважте, що коригувати розмір та налаштування жилета часто набагато простіше за допомогою товариша. Деякі моделі мають ремінці або точки регулювання, до яких важко дістатись самому, а зняття жилета, щоб його відрегулювати, поки він завантажений спорядженням, вимагає багато часу. Для найкращих результатів одіньте його із пластинами та спорядженням, а потім попросіть друга допомогти вам зробити необхідні налаштування.Як зручно налаштувати ваш плитоноску бронежилет - 1

Типи бронепластин

Існує три основних типи балістичних бронеплит: керамічні, сталеві та поліетиленові. Кожен тип вирізняється в окремих аспектах, але не відповідає іншим.

Керамічні плити

Керамічні плити, як правило, найпоширеніші типи плит, що використовуються. Вони досить важкі, хоча і не такі важкі, як сталеві пластини. Вони пропонують чудовий захист від пістолетів, рушниць і навіть високошвидкісних гвинтівок, але вони усі розтріскуються при уражені, що означає, що вони будуть значно менш ефективними, якщо отримають додаткові удари. Пошкоджені керамічні пластини слід якомога швидше замінити.

Сталеві пластини

Як зручно налаштувати ваш плитоноску бронежилет - 6Сталеві пластини важкі, часто непомірно. Однак вони набагато довговічніші, ніж керамічні пластини, а деякі моделі можуть навіть отримати 50 і більше уражень, перш ніж вийти з ладу. Вони, як правило, дешевші, ніж керамічні та поліетиленові пластини. Майте на увазі, що сталеві пластини особливо вразливі до уламків (фрагментація снаряда). Кулі, які вражають сталеву пластину, частіше руйнуються та рикошетять, а уламки можуть вразити інші частини тіла, ваше спорядження або навіть ваших товаришів, що поруч. Виробники сталевих пластин використовують різні конструктивні стратегії, щоб мінімізувати цей ризик, але він все ще не усунутий повністю.

Поліетиленові пластини

Багато поліцейських та військових експертів вважають поліетиленову броню золотим стандартом - вона надзвичайно легка, плавуча, доступна і здатна зупинити численні малокаліберні патрони до того, як стане не ефективною. Однак вони мають два основних недоліки: їх ефективність знижується в надзвичайно жарких умовах, і навряд чи зможе зупинити великококаліберні гвинтівки та пістолети.

Розміщення спорядження

Як зручно налаштувати ваш плитоноску бронежилет - 9Уважно продумайте розміщення кобури, підсумків та інших аксесуарів. Розподіліть спорядження рівномірно по лицьовій стороні та боках, щоб ви не мали занадто багато ваги з одної з сторін. Переконайтеся, що радіокабелі та трубки гідратору прокладені зручно та правильно, і що ніщо не заважає і не обмежує ваших рухів, накладкам на плечі та використанню кобури вашої зброї. Якщо вам потрібні бічні пластини, обов’язково врахуйте додаткову вагу та ретельно продумайте, як вони вплинуть на доступ до вашого найважливішого спорядження.

Більшість тактичних експертів рекомендують обмежити кількість речей, які ви носите на тулубі, з ряду причин. Надмірна вага та об’ємна маса непотрібно обмежує вашу рухливість і може обмежувати рухи, прицілювання та стрільбу. Занадто велика вага також швидше втомить вас, і якщо на вашому бронежилеті занадто багато спорядження, важко буде згадати, що де знаходиться, особливо в розпалі перестрілки.

Як правило, на жилеті слід носити лише найнеобхідніші предмети:Як зручно налаштувати ваш плитоноску бронежилет - 3

 • Боєприпаси до первинної зброї (3-6 гвинтівочних магазини або 20-25 підствольних гранат)
 • Критичний травматичний медичний набір (джгут, Quik-Clot, набір для декомпресії голкою)
 • Радіостанцію
 • Гідросистему
 • Пістолет (за бажанням)
 • Ніж (за бажанням)

Як зручно налаштувати ваш плитоноску бронежилет - 7

Незалежно від того, чи носите ви другу зброю на грудях, поясі або стегні, зазвичай найкраще носити додаткові пістолетні магазини на поясі. Навіть практикуючись, швидкий доступ до пістолетних магів на грудях може бути складним завданням, особливо якщо набої до гвинтівки чи рушниці вже займають багато місця.

Що стосується вашого ножа, ви можете подумати, як прикріпити його на домінуючу сторону, щоб ви могли швидко вихопити його рукою. Однак, якщо ви прикріпите туди свій ніж, переконайтесь, що він достатньо далеко від центру грудей, щоб ви все ще могли легко прикладати основну зброю та вести стрільбу. Як варіант, подумайте про те, щоб носити нож горизонтально під рукою на поясі, ближче до спини. Ця конфігурація, швидше за все, буде більш сумісною з різним спорядженням.

Більшість іншого спорядження повинні йти на поясі або в наплічнику. Після того, як ваш плитонос буде налаштований так, щоб вам було зручно та із полегшеним доступом до вашого найважливішого спорядження, тренуйтеся з ним, доки ви не дізнаєтесь, як розміщується ваше спорядження на жилеті та поза ним.

←  Вибір типу кобури для прихованого носіння Базова гігієна та медицина при виживанні  →
Залишити коментар

Ще не має коментарів.

captcha