Як обрати тактичний годинник та його функції

Як обрати тактичний годинник та його функції

Особливості функціоналу тактичного годиннику та його вибору - 1Тактичний годинник може зробити набагато більше, ніж просто показати час. Побудований з найсучасних матеріалів з десятками вдосконалених функцій, цей годинник розроблений для забезпечення життєво важливих даних та витримки найсуворіших умов. Щоб знайти правильний тактичний годинник, вам потрібно буде вирішити, які з цих функцій та матеріалів найкраще підходять для того виду діяльності, який, як ви очікуєте, зустріне ваш годинник.

Функції збереження часу

Як і будь-який годинник, тактичний годинник зможе повідомити вам, який час доби. Але функції збереження часу виходять за рамки стандартної конфігурації. Від місяців до мілісекунд тактичні годинники пропонують широкий спектр точних вимірювань часу.

Секундомір

Особливості функціоналу тактичного годиннику та його вибору - 2Незалежно від того, чи використовуєте ви його для оцінки пройденої відстані або для синхронізації операцій з іншими членами вашого підрозділу, секундомір є чудовим інструментом для точного вимірювання пройденого часу. Практично кожен тактичний годинник оснащений секундоміром.

Таймер зворотного відліку

Як і секундомір, таймер зворотного відліку є чудовим інструментом для координації груп. Таймер зворотного відліку відлічує час від часу, введеного вручну, і подасть звуковий сигнал щоб вказати, коли закінчився відведений час. Таймери зворотного відліку - це чудовий спосіб встановити нагадування або обмежити час, витрачений на виконання різних завдань.

Відображення календаря / дати

Багато тактичних годинників оснащені календарем і місцем для відображення поточного дня. Це дозволяє користувачам відстежувати час у більшому масштабі, а не меншими кроками, такими як секунди чи хвилини. Якщо ви заблукали в лісі або відокремилися від свого підрозділу, ці показники дня та місяця допоможуть вам пам’ятати про поточну дату.

Будильник

Особливості функціоналу тактичного годиннику та його вибору - 3Тактичні годинники дозволяють встановлювати будильники як нагадування про те, коли прокидатися, коли лягати спати, коли їсти або коли робити зарядку. Особливо військові дотримуються жорсткого, регламентованого графіка, від якого вони не повинні відходити. Встановлення кількох будильників протягом дня значно полегшує дотримання цього розкладу.

Військовий час

Військові не ведуть облік часу з ранку (до обіду) та ввечері (після обіду), але з кроком у двадцять чотири години. Тактичні годинники мають опцію використання типової функції перед обідом та після обіду або використання двадцяти чотиригодинного військового часу.

Часові пояси

Для людей в польових умовах, які у різних країнах, або військових, які дислокуються в інших частини світу, зміна часових поясів означає налаштування годинника вручну. Однак якщо у вас є тактичний годинник, вам не потрібно буде його міняти; багато тактичних годинників автоматично змінюють свої показники, враховуючи зміну часових поясів. Деякі годинники розпізнають і регулюють до тридцяти п’яти різних часових поясів по всьому світу.

Розширені функції

Типовий механічний годинник має годинну стрілку, хвилинну, та секундну і може враховувати час протягом двадцяти чотирьох годин. Однак тактичні годинники оснащені низкою вдосконалених функцій та функцій, які можуть надавати життєво важливі дані в надзвичайних та бойових ситуаціях.

Компас

Компас може запропонувати життєво важливу орієнтацію в тому випадку, якщо ви загубитесь у незнайомому місці. Деякі тактичні годинники оснащені цифровим компасом, який забезпечує надзвичайно точний напрямок, тоді як інші побудовані з обертовою рамкою навколо циферблата годинника, яка вказує основні напрямки.

Особливості функціоналу тактичного годиннику та його вибору - 4

Висотомір

Висотомір визначає вашу висоту над рівнем моря, або глибину в метрах. Ця функція особливо корисна для льотчиків та альпіністів. Висотомір також корисний у поєднанні з топографічною картою, щоб допомогти з більшою точністю визначити ваше місцезнаходження.

Тахіметр

Тахіметр - це інструмент на тактичному годиннику, який використовується для визначення швидкості як функції співвідношення часу та пройденої відстані. За допомогою маркування тахіметрів на рамці та положення секундної стрілки від однієї точки на рамці до іншої ви можете визначити свою швидкість. І навпаки, ви також можете використовувати минулий час і відому швидкість, щоб знайти відстань, пройдену вами.

Барометр

Барометр вимірює зміни тиску повітря, щоб допомогти передбачити короткочасні зміни погоди. Зниження тиску повітря вказує на те, що можливі несприятливі погодні умови, тоді як підвищення сигналізує про хорошу погоду. Отримавши цю інформацію, можна провести відповідну підготовку до умов, з якими ви зіткнетесь.Особливості функціоналу тактичного годиннику та його вибору - 9

Термометр

Деякі тактичні годинники оснащені термометром, який допоможе вам контролювати різкі перепади температур. Ці показники можуть допомогти вам зрозуміти температурний рейтинг вашого спорядження; якщо ваш спальний мішок працює при -20°С, але вам холодно в ньому при -10°С, термометр на годиннику може говорити вам, що прийшов час для іншого спального мішка.

Дані про Місяць

Удосконалені тактичні годинники мають можливість вказувати на приливи та відливи на основі місячних даних. Місяць безпосередньо впливає на приливи та відливи на землі. Знання положення Місяця може допомогти вам знати, коли прилив приходить та спадає, тим самим допомагаючи вам легше орієнтуватися на узбережжі.

Особливості

Тактичні годинники призначені для роботи в суворих умовах. Вони повинні мати можливість протистояти ударам, подряпинам, воді та ряду інших небезпек, надаючи при цьому точну інформацію. На щастя, ці годинники побудовані з декількома функціями, щоб гарантувати, що вони продовжуватимуть працювати, незалежно від того, з чим вони стикнуться.

Стійкість до ударів

Сильний сторонній вплив на ваш тактичний годинник неминучий. Незалежно від того, жбурнете ви його, стукнете чимось, поки ви його носите, або кинете щось на нього, тактичний годинник призначений для того, щоб поглинути ці удари і продовжувати нормально функціонувати. Це стане в нагоді в бою або під час природ.

Опір магніту

Механічні годинники, виготовлені з металевих деталей, можуть швидко зіпсуватися під впливом магнітного поля. Навіть тактичні годинники, які зазвичай є цифровими, можуть зіткнутися з відставанням у роботі, коли вони стикаються з магнітом. Щоб протидіяти цьому, багато тактичних годинників є магнітостійкими: вони продовжують нормально функціонувати під впливом сильного магнітного поля.

Стійкість до подряпин

Вся інформація, яку може передавати ваш тактичний годинник, представлена на його дисплеї. Одна неправильно розміщена подряпина може перешкоджати вам чітко бачити час, дату та інші показники. Як результат, тактичні годинники створені для захисту від подряпин, щоб вони могли чітко відображати важливу інформацію на циферблаті годинника.

Особливості функціоналу тактичного годиннику та його вибору - 6

Водотривкість

Сонячна енергіяЗавжди є шанс, що ваш годинник потрапить у воду. Морським спецпризначенцям і глибоководним дайверам спеціально потрібні годинники, які зможуть продовжувати працювати після пірнання на глибину. Тактичні годинники часто розроблені так, щоб бути водостійкими. Деякі можуть навіть продовжувати функціонувати після занурення на глибину у понад 200 метрів.

Термін служби батареї тактичних годинників може тривати від двох до семи років залежно від довговічності батареї, яка використовується в годиннику. Годинники на сонячних батареях забезпечують ще більше безперебійної роботи. Вони використовують сонячні промені як джерело енергії і, не допускаючи будь-яких інших внутрішніх збоїв, можуть працювати необмежено довго. На додаток до забезпечення душевного спокою, це може мати вирішальне значення в певних довгострокових сценаріях.

Годинник з радіокеруванням

Слідкуючи за часом, точність має найбільше значення. Атомні годинники використовують мікроскопічні частоти для збереження точного часу в межах наносекунд. Укласти цю технологію в наручний годинник неможливо, але є обхідне рішення: багато тактичних годинників використовують радіочастоти для посилання на атомний годинник, щоб точно зберігати час. Годинник розсилає ці радіочастоти кілька разів на день, щоб переконатись, що він все ще правильно зберігає час на основі атомного годинника, з яким він обмінюється даними.

Використання при слабкому освітленні

Позначення стрілок і цифр на типових наручних годинниках важко побачити в темряві. Проте військовим та мандрівникам все одно потрібно знати час вночі. Як результат, багато тактичних годинників побудовані з підсвіткою для високої видимості, коли темно. Інші моделі оснащені світловими стрілками та маркуванням нумерації для тієї ж мети.

Матеріали

Особливості функціоналу тактичного годиннику та його вибору - 8Щоб мати змогу брати участь у суворих умовах бойових дій та місій за польових умов, тактичні годинники потрібно виготовляти з найскладніших матеріалів. Ці матеріали можуть витримувати удари, протистояти рідинам, протистояти подряпинам та багато іншого, забезпечуючи при цьому годинник здібністтю працювати й далі належним чином. Різні компоненти тактичних годинників виготовляються з різних високоякісних матеріалів, які поєднуються, щоб зробити міцний годинник, який може приймати зовнішній вплив з чого завгодно.

Кожух

Корпус тактичного годинника - це частина, в якій розміщений дисплей. Він містить усі робочі частини, які дозволяють годиннику відображати інформацію, тому його потрібно виготовляти з особливо міцних матеріалів.

Вуглець

Армований вуглецем корпус міцний і легкий. Це дозволяє користувачеві зручно рухати рукою та зап'ястям без особливої ваги, зберігаючи при цьому міцність, необхідну для забезпечення функціонування годинника.

Нержавіюча сталь

Нержавіюча сталь є важчим матеріалом, ніж вуглець. Хоча це може призвести до більшої ваги та меншої маневреності, корпуси годинників з нержавіючої сталі компенсують це з вищими захисними можливостями. Тактичні годинники з корпусом з нержавіючої сталі можуть наносити удар та витримувати удари, не впливаючи при цьому на цілісність годинника.

Особливості функціоналу тактичного годиннику та його вибору - 5

Кришталь

Кристал - це прозорий шматок годинника, через який зчитується інформація на дисплеї. Є багато матеріалів, з яких можна виготовити годинниковий кристал, але два особливо виділяються для використання в тактичних годинниках.

Мінеральне скло

Мінеральне скло - це твердий та міцний матеріал. Він протистоїть подряпинам і може справлятися з ударами, не тріскаючись і не руйнуючись при цьому. Це набагато кращий вибір, ніж акрил або пластик, і призначений для того, щоб відповідати суворості використання, з якою обов’язково стикаються тактичні годинники.

Сапфір

Сапфір - один з найтвердіших матеріалів, з яких виготовлений циферблат, поступаючись лише алмазу. Ця твердість гарантує, що циферблат сапфірового годинника не подряпається, не потріскається і не зруйнується навіть під час жорстоких ударів. Сапфіровий кришталь - оптимальний вибір для тактичних годинників.

Ремінець

Ремінець - це частина годинника, яка обертається навколо зап’ястя і фіксується на місці, дозволяючи користувачеві носити годинник на руці. Зазвичай його закріплюють пряжкою. Багато розкішних ремінців для годинників виготовляються зі шкіри, але це не вдалий варіант для тактичних годинників, оскільки шкіра з часом зношується і піддається пошкодженню водою. Натомість тактичні ремінці для годинників зазвичай виготовляються з наступних матеріалів.

Гума

Стійкий до води, гнучкий та легкий каучук - основний матеріал для тактичного ремінця для годинника. Це чудовий ізолятор, що протистоїть теплу і холоду, щоб забезпечити зручність користувачеві. До того ж він дуже міцний, та не руйнується під тиском.

Силікон

Силікон - ще один вдалий вибір тактичного ремінця для годинника. Як і гума, він гнучкий, міцний і легкий. Як і гума, він дуже термостійкий, гарантуючи, що не стане занадто гарячим або занадто холодним на зап’ясті користувача. Він також не завдає шкоди воді і корисний практично в будь-якому середовищі.Особливості функціоналу тактичного годиннику та його вибору - 7

Поліуретан (PU)

Поліуретан використовується в ряді інших тактичних засобів від одягу до взуття. Його надзвичайна універсальність та довговічність роблять його ідеальним вибором, серед іншого, для тактичних ремінців наручних годинників. Ремінець на тактичних годинниках також може бути виготовлений із суміші гуми, силікону та/або поліуретану.

Знайти правильний тактичний годинник - завдання не з легких. Ці годинники пропонують різноманітні функції та матеріали в своєму складі. Ключ у виборі правильного полягає в визначенні виду діяльності, який ви плануєте робити під час носіння годинника, та пошуку годинника, який відповідає цим потребам. Ознайомлення з діапазоном функцій, які пропонують ці годинники, повинно допомогти вам у виборі ідеального тактичного годинника, який відповідає вашим потребам.

←  Базова гігієна та медицина при виживанні Як користуватися системою MOLLE. Покрокова інструкція  →
Залишити коментар

Ще не має коментарів.

captcha