Як обрати туристичні черевики

Як обрати туристичні черевики

Туристичне взуття. Черевики. Особливості вибору - 9Немає нічого кращого ніж вихід в похід. Пейзажі, звуки природи та запах свіжого повітря неймовірно освіжають та бадьорять. Однак перед тим, як вийти в гори, важливо мати правильне взуття. Тривалість вашої подорожі, вага, яку ви носите, місцевість, на якій ви знаходитесь, і погода, з якою ви можете зіткнутися, - це лише кілька аспектів, які визначать взуття, яке ви повинні обрати. У цій статті ми допоможемо вам знайти ідеальну пару туристичних черевиків для ваших пригод.

Типи туристичних черевиків

Туристичні черевики відрізняються від тактичних та військових черевиків у ряді важливих аспектів. Хоча військове взуття дотримується суворих стандартів щодо своїх матеріалів, туристичні черевики є більш універсальними з точки зору матеріалів та дизайну. З цієї ж причини туристичні черевики та взуття часто легші та зручніші, ніж їх тактичні та військові аналоги. Вони також виглядають менш агресивними та більш непомітними в рекреаційних обставинах. Ось декілька поширених стилів туристичних черевиків та види виходів, для яких вони регулярно використовуються.

Взуття для бігу по пересічній місцевості

Туристичне взуття. Черевики. Особливості вибору - 1Найлегший та найменш міцний клас взуття для польових умов, кросівки для бігу надзвичайно зручні та легкі в носінні. Хоча вони не є черевиками, багато туристів носять їх, коли рухаються по низько напружених, добре доглянутих стежках під час коротких прогулянок. Хоча вони легкі та менш громіздкі, кросівки для бігових прогулянок все ще створені для туристів. Вони відрізняються агресивними малюнками протектора, посиленою опорою та жорсткими підошвами, які чудово підходять для прогулянок або бігу в гірській місцевості.

Туристичне взуття

Більш важкі та довговічні, ніж кросівки для стежок, але все ще не класифікуються як черевики, туристичне взуття пропонує цінне поєднання легкості та міцності. Вони забезпечують хороше зчеплення з грунтом, відмінну стійкість і більшу підтримку щиколотки, ніж бігові. Туристичне взуття найкраще використовувати для більш технічних піших походів або навіть із легкими наплічниками. Завдяки різноспрямованим малюнкам, які забезпечують надзвичайне зчеплення, вони також є хорошим варіантом і під час зміни погоди.

Легкі туристичні черевики

Якщо ви плануєте зійти з тропи та орієнтуватися на більш скрутній місцевості, візьміть із собою легкі туристичні черевики. Є стара туристична приказка, яка говорить: "Один кг на ногах дорівнює п’яти на спині". З огляду на це, легкі туристичні черевики зроблені якомога легшими, в той же час забезпечуючи довговічність, захист та підтримку в районі та вище щиколотки. Легкі туристичні черевики найкраще використовувати під час коротких екскурсій з рюкзаком при помірних навантаженнях. Вони розроблені для забезпечення опори та стійкості під вашою вагою.

Легкі високі туристичні черевики

Туристичне взуття. Черевики. Особливості вибору - 7

Для пересіченої місцевості та тривалих поїздок із великим навантаженням важко перемогти стійкість, коли наплічник тягне в сторону. Ці черевики заходять значно вище щиколотки, щоб забезпечити максимальну підтримку. Вони виготовляються з міцних матеріалів і часто мають вбудовану водонепроникну мембрану для захисту від погоди. Деякі навіть мають утеплювач для походів у холодну пору. Завдяки агресивним гумовим підошвам і глибоким малюнкам протектору, щоб захищати на кам’янистій, непередбачуваній місцевісті, високі черевики обов’язково повинні бути у завзятих авантюристів.

Компоненти туристичного взуття

Добре, щоб туристичні черевики були зручними, легкими та забезпечували зчеплення на пересіченій місцевості. Але що робить ці черевики зручними? Які матеріали роблять їх такими легкими? Як вони забезпечують відмінне зчеплення із місцевістю? Вивчення компонентів туристичних черевиків запропонує пояснення того, що змушує їх працювати так добре. Це також допоможе вам зрозуміти, на що слід звернути увагу при виборі правильної пари.

Верхня частина ділянки черевика, яка охоплює вас навколо стопи і щиколотки. Верх складає більшу частину обсягу черевика, і, якщо його правильно обрати, черевики будуть досить міцними та довговічними. Шкіра - основний матеріал верхньої частини туристичних черевиків. Шкіряний верх потребує часу, щоб правильно розносити, але важливо передбачити це, щоб уникнути утворення пухирів. Різні види шкіри дихають, гнуться та стримують воду по-різному, тому ви повинні обережно підбирати шкіру для взуття. Ось найпоширеніші типи:

Повнозерниста шкіра

Виготовлена з верхньої частини шкіри худоби, повнозернова шкіра є дуже високої якості. Довговічна і стійка до стирання, ця шкіра створена для тривалих прогулянок по важкій місцевості. Вона підтримує ногу завдяки своїй відносній жорсткості, але все одно забезпечує достатню гнучкість, щоб ви могли рухатися без обмежень. Повнозерниста шкіра не дуже добре дихає, але вона, природно, водостійка, тому чудова як для ясної погоди, так і для вологих прогулянок.

Замшева шкіра

Тонша і м'якша, ніж повнозерниста - розділена шкіра (або замша). Цей вид шкіри часто поєднується з нейлоном або сіткою у верхній частині черевика. Оскільки вона менш товста, ніж повнозернова шкіра, вона не є ні водонепроникною, ні із такою підтримкою, як повнозернова. Однак вона є більш легкою та повітропроникною, а також більш гнучкою. Завдяки цим якостям шкіра з роздрібненим зерном, як правило, коштує дешевше, ніж шкіра з повноцінних зерен.

Шкіра нубук

Шкіра нубуку виготовляється із зовнішньої частини шкіри. По суті, це цільнозерниста шкіра, яка полірована, щоб виглядати як замша. В результаті вона забезпечує нечіткий зовнішній вигляд замші, який подобається багатьом людям, при цьому зберігаючи міцну в’язкість повноцінної шкіри. Незважаючи на те, що вона трохи м’якша, ніж повнозерниста, шкіра нубуку є настільки ж підтримуючою, водостійкою та із стійкістю до стирання.

Синтетика

Туристичне взуття. Черевики. Особливості вибору - 6Іноді верхня частина черевиків зовсім не зі шкіри, а з синтетичних матеріалів, таких як поліестер або нейлон. Хоча ця синтетика, як правило, зношується швидше, ніж традиційна шкіра, вона, як правило, легша, добре дихає і коштує дешевше. Вони також рвуться швидше, ніж шкіряні туристичні черевики.

Підошви

Проміжна підошва, або ділянка черевика між підошвою та верхом є дуже важливим компонентом. Матеріал та конструкція підошви значно допомагає визначити рівень комфорту туристичного черевика. У підошві черевика використовуються два дуже поширені матеріали: поліуретан (PU) та етиленвінілацетат (EVA).

Поліуретан (PU) 

Поліуретан важкий, щільний та часто вимагає відносно тривалого періоду розношування, перш ніж він почнете відчувати себе комфортно. Однак це, як правило, триває довше, ніж у версії з EVA. Гнучкий, легкий і надміцний поліуретан дорожчий за EVA, але додаткова ціна часто коштує додаткової міцності.

Етиленвінілацетат (EVA)

Підошви, виготовлені з EVA, дуже щільні, м’які та зручні вже прямо з коробки. Через це вони в кінцевому підсумку втрачають форму і сплющуються швидше, ніж ПУ-підошви. З цієї причини вони, як правило, дешевші та їх краще купувати, якщо ви маєте бюджет.

Низ підошви

Підошва туристичного черевика - це частина, яка безпосередньо контактує з землею. Вона повинна бути досить щільною та міцною, щоб забезпечити захист від каменів, коріння та гострих предметів, але достатньо легкою, щоб не збільшити загальну вагу черевика. За допомогою своїх матеріалів та конструкції, підошви для пішохідних черевиків інтуїтивно розроблені, щоб досягти цього важливого балансу.

Гума

Більшість пішохідних підошв для черевиків (і підошви більшості черевиків загалом) зроблені з гуми. Захоплююча, водонепроникна речовина, чудово підходить для ходьби по пересіченій місцевості, гума - ідеальний матеріал для пішохідних підошов черевиків. Незалежно від того, подорожуєте ви по струмку чи по болоту, траві чи скелях, гумові підошви забезпечують належне зчеплення та захист.

Візерунки підошви

Візерунки підошви - це глибокі канавки на гумових підошвах черевика. Між канавками розташовуються шипоподібні горбки, які стирчать і стискають шорсткі, нерівні поверхні. Очищувати болото, бруд та дрібні камені з вушок підошви дуже легко. Чим жорсткішим буде ваш похід, тим глибшими і товстішими повинні бути візерунки на підошвах.

Особливості туристичного взуття

Подібно до того, як можна обрати багато дизайнерських компонентів та матеріалів, туристичні черевики також мають різноманітні функції, пристосовані до конкретних стилів та середовища походу. Рівень вашого досвіду, вага, яку ви носите, тривалість вашої подорожі і навіть погода будуть відігравати важливу роль у допомозі вам вирішити, які функції вам можуть знадобитися (чи ні). Ось деякі найпоширеніші особливості туристичного взуття та ситуації, у яких вони можуть стати в нагоді.

Гідроізоляція

Туристичне взуття. Черевики. Особливості вибору - 5Якщо ви подорожуєте навколо річки або в районі, де випадає багато опадів, обов’язковою умовою є водонепроникні туристичні черевики. Однією з найпопулярніших водонепроникних мембран є GORE-TEX, легка, всепогодна, водонепроникна тканина, яка добре дихає та утримує воду.

Хвостовики

Хвостовик - це металева пластина, закріплена між підошвою туристичного черевика. Хвостовики забезпечують додаткову стійкість і рівновагу при особливо великих навантаженнях. Якщо ви плануєте носити великий рюкзак, наповнений спорядженням, розгляньте пару туристичних черевиків зі сталевими хвостовиками.

Боковина язика черевика

Туристичне взуття. Черевики. Особливості вибору - 2На відміну від звичайного язика чобіт, боковинний язик пришитий до боків чобота. Це допомагає захистити від потрапляння всередину каміння, води та піску. Такі язики добре підходять, коли ви прогулюєтесь мокрими стежками або пішохідними доріжками з великою кількістю болота та каміння.

Знімна устілка

Якщо ви не вважаєте, що устілка, що додається до ваших черевиків, є дуже зручною, швидше за все, вона знімна. Це дозволить вам вставити власний персоналізований ортопедичний матеріал для максимального комфорту під час подорожей.

М'який комір (кант)

Ваше взуття ніколи не може мати занадто багато комфорту. Туристичні черевики з м’яким коміром забезпечують ще більший комфорт навколо щиколоток, та це може стати в нагоді через вісім годин хотьби. М’які коміри навіть пропонують трохи додаткової підтримки щиколотки під час бодорожі.

Ізоляція (утеплення)

Коли ви ходите в похід на морозі, утеплені черевики можуть означати різницю між теплим комфортом та обмороженням. Ізольовані туристичні черевики зазвичай використовують суміш мікроволокна, яке називається Thinsulate. Тінсулат вимірюється в грамах - чим більший об’єм, тим краща ізоляція.

Устілки

Туристичне взуття. Черевики. Особливості вибору - 3Подібно до підошви для туристичного взуття, устілки виготовляються або з поліуретану (PU) або етиленвінілацетату (EVA). ПУ жорсткіший і довше тримає форму, але коштує трохи дорожче. EVA приємний і м’який з коробки, але стискається і втрачає форму швидше, ніж PU. Устілки, виготовлені з PU або EVA, - це просто особисті переваги.

Поради щодо підгонки

Коли ви орієнтуєтесь у своїх варіантах і нарешті знайдете ідеальну пару туристичних черевиків, останній крок - переконатися, що ваші черевики нарешті вам підходять. Немає нічого настільки набридливого чи незручного, як черевики, що є занадто щільними, чи такі, що труть із кожним кроком. Ці поради допоможуть вам гарантувати те, що ваші туристичні черевики ідеально підходять вам ще до того, як ви вирушите у подорож.

Розгляньте бренд, який ви вже носили

Кожна марка робить своє взуття дещо інакше, але бренди, як правило, змінюють та модернізують своє власне взуття досить послідовно. Якщо ви знайшли бренд, який вам подобається носити, продовжуйте купувати у них взуття, оскільки ви вже знайомі з тим, як підходять вам їхні черевики.

Приміряйте черевики вдень

Добре встановлено, що розміри наших стоп, як правило, змінюються (хоча і незначно) протягом дня. Ближче до пізнього вечора наші ноги набрякають і досягають своїх найбільших розмірів. Приміряйте черевики протягом дня, щоб у кінцевому підсумку не купувати їх занадто тісними.

Приміряйте черевики з улюбленими шкарпетками

Приховане носіння зброї взимку - 4Туристичне взуття. Черевики. Особливості виборуКоли ви вперше приміряєте нові черевики, важливо приміряти їх із тими шкарпетками, з якими ви плануєте їх носити. Таким чином, ви матимете найкраще уявлення про те, як ваші черевики почуватимуться на ваших ногах.

Не забувайте про свої ортези

Це може здатися очевидним, але якщо у вас є ортези, обов’язково приміряйте з ними черевики. Врешті-решт, ви хочете переконатися, що ваш ортопедичний матеріал прилягає до взуття, почуває себе добре і залишається на місці на ногах.

Добре зашнуруйте черевики

Не варто недооцінювати шнурки черевиків. Вони можуть забезпечити деяку розкутість у надто щільному черевику, або набагато краще пристосувати вільні черевики. Знявши шнурки, насунувши ногу у черевик, а потім знову зашнурувавши черевик, ви отримаєте прекрасне відчуття того, як взуття відповідає вам.

Переконайтеся, що пальці ніг не торкаються переду (носку)

Одягніть туристичні черевики, які хотіли б придбати. Як тільки це станеться, спробуйте згорнути пальці ніг. Якщо ви можете згорнути їх без проблем, це добре - це означає, що вони пропонують багато місця для ваших ніг. Якщо ви не можете скрутити пальці на ногах, черевики, мабуть, занадто тісні.

Слідкуйте за тим, щоб п’яти не натирали

І навпаки, ви не хочете, щоб ваша п’ята натиралася об тил ваших черевиків. Це спричинить пухирі та призведе до сильного дискомфорту під час походу. Ваш каблук може (і повинен) торкатися задньої частини стопи; просто переконайтеся, що черевик не натирає п’яту.

Спробуйте широку колодку для ніг

Туристичне взуття. Черевики. Особливості вибору - 8Якщо у вас є схильність до появи пухирів на пальцях ніг або між ними, спробуйте знайти пару чобіт для широкої стопи. Зазвичай позначається як W (Wide) та XW (X-Wide).

Розносіть свої черевики перед походом у них

Нарешті, мабуть, найголовніша порада - переконайтеся, що ваші черевики розношені, перш ніж вирушати в подорож. Останнє, що ви хочете, - це отримати занадто жорсткі черевики, перебуваючи в них на пересіченій місцевості з важким наплічником на спині. Носіть черевики на роботу, на виконання доручень або навіть просто біля будинку. Якщо їх розносити перед походом, це позбавить вас від болю та турбот у ньому.

Всім туристам потрібне взуття, яке відповідає їхнім конкретним потребам. Ці потреби змінюються залежно від рівня вашого досвіду, ваги, яку ви носите, або рельєфу, який ви пересікаєте. Найголовніше, що слід розуміти, купуючи туристичні черевики, - це те, що існує безліч різних стилів, матеріалів та особливостей, які відповідають дуже індивідуалістичним потребам. Коли ви відкриєте для себе стиль походу та ознайомитесь з довгим переліком доступних особливостей та типів взуття, ви будете на шляху до пошуку ідеальної пари туристичних черевиків.

←  Вибір типу кобури для різного користування Вибір типу кобури для прихованого носіння  →
Залишити коментар

Ще не має коментарів.

captcha